Foto: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Nebūs labi. Atkal viņš! Atkal kaut kas par Covid-19. Tāda daudziem ir pirmā doma, ieraugot medijos imunologa Ugas Dumpja vai epidemiologa Jurija Perevoščikova seju. Ja Dumpis devies trīs nedēļu atvaļinājumā, tad nesen no tā atgriezies Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors. Vaicāts, ko tajā darīja, viņš smejas: "Sekoju kovidam!" Un nudien – ik dienu esot vērojis, kā izplatība noris pasaulē.
Pa vidu šiem vērojumiem paspējis nedaudz pieķerties savai topošajai grāmatai par Vecrīgas kinoteātriem. Perevoščikova vaļasprieks ir novadpētniecība, viņš jau izdevis trīs grāmatas par Rīgas kinoteātriem. Ārstu aizrauj arī fotografēšana un vinila plates – mūziku šādā atskaņojumā klausīties esot bauda. Kopš ģimenes īpašumā ir mantota vasarnīca, viņam vairs neesot brīvā laika. "Labi, ja izdodas pabraukāties ar velosipēdu pa lauku ceļiem. Tas ir forši, ja iekrīt labs laiks," saka Perevoščikovs.

Es ceru, tā nav nejaušība, ka jums šodien nav kaklasaites. Esat nolicis tās skapī, jo medijos redzēsim jūs aizvien retāk? Kovids atkāpjas?

(Smejas.) Ja vien neparādīsies gripas uzliesmojums. Būšu medijos, kad man vaicās, taču Covid-19 komentēšanai vajadzētu samazināties, jo situācija uzlabojas.

Gripa gan ir temats, jo divus gadus dzīvojam gandrīz bez tās, tā parādījās vēlāk, bet uzliesmoja pamatīgi, īpaši skolās. Austrālijā tāds gripas vilnis kā tagad neesot bijis pēdējo piecu gadu laikā.

Kad mēs atvadīsimies no kovida?

Ja mutācijas nepārveidosies smagākos gadījumos, 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!