Foto: LETA
Palielinoties kopējiem Covid-19 saslimstības rādītājiem Latvijā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) izvērtē nepieciešamību atkal ierobežot pacientu apmeklētāju plūsmu, sacīja slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

Pēc viņas paustā, slimnīca ievērojusi pieaugošo Covid-19 saslimstības gadījumu skaitu, un šobrīd tiek apkopoti dati par to, cik daudz Covid-19 pacientu ir slimnīcā – gan ar infekciju kā pamatdiagnozi, gan kā blakusdiagnozi.

Veinberga uzsvēra, ka slimnīcai primārais ir pacientu drošība. Ņemot vērā, ka šobrīd notiek dažādi festivāli un koncerti, pacientu apmeklētāji jeb tuvinieki var nezināt, ka ir inficējušies ar Covid-19. Turklāt nereti palātās atrodas vairāki pacienti, starp tiem arī tie, kuriem ir hroniskas slimības vai imūnsupresētie pacienti, līdz ar to slimnīca nevēlas pakļaut tos inficēšanās riskam.

Tikmēr Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) pagaidām neredz nepieciešamību ieviest ierobežojumus pacientu apmeklēšanai. RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece sacīja, ka patlaban slimnīcā nav novērots Covid-19 pacientu skaita pieplūdums. Dati uz 18. jūliju liecina, ka slimnīcā ārstējās 43 pacienti, bet Covid-19 gultu noslodze ir 56%, kas šobrīd nepārsniedz atvēlēto gultu skaitu.

RAKUS seko līdzi Slimību profilakses un kontroles centra informācijai, kā arī trīs reizes nedēļā Operatīvās vadības grupas sanāksmēs stacionāru vadītāji ziņo par situāciju ar Covid-19 pacientiem. Līdz ar to, ja Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits pieaugs, slimnīca lems par papildu ierobežojumu ieviešanu.

Kā ziņots, Covid-19 gadījumu skaits Eiropā sešu nedēļu laikā trīskāršojies, un tas reģiona veselības sistēmām gada atlikušajā daļā var radīt milzīgus izaicinājumus, otrdien brīdināja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge.

"Mans vēstījums valdībām un veselības institūcijām ir – rīkojieties tūlīt, lai sagatavotos nākamajiem mēnešiem," sacīja PVO amatpersona.

Lai sagatavotos, valstīm ir jāaktivizē vakcinācijas kampaņas, jāatbalsta masku valkāšana, jāstiprina laboratoriju jaudas, jāprioritizē kontaktu izsekošana, jāstiprina infekcijas kontroles pasākumi visās veselības aprūpes iestādēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!