Foto: LETA
Rīgā ietvju remontam šogad atvēlēti aptuveni 1,5 miljoni eiro, informēja galvaspilsētas domē.

Vasaras sezonā Rīgā iecerēts veikt ietvju remontu 18 objektos. Ietves seguma atjaunošana jau pabeigta Kalnciema ielas posmā no Slokas līdz Melnsila ielai. Tāpat jau sākti atjaunošanas darbi Bāriņu ielā, Ojāra Vācieša ielā un Kalnciema ielas posmā no Melnsila līdz Dreiliņu ielai.

"Šajā sezonā kopā plānots atjaunot ietvju segumu vairāk nekā 25 000 kvadrātmetru platībā, kas ir divas reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, un šim nolūkam atvēlēti arī ievērojami lielāki līdzekļi - aptuveni 1,5 miljons eiro," skaidro Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis (JV).

Arī nākamajā gadā dome cer darbu apjomu palielināt, lai turpinātu atjaunotu pilsētas infrastruktūru.

"Ietvju atjaunošana uzlabo vismazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku – gājēju, vecāku ar bērnu ratiņiem un cilvēku ar īpašām vajadzībām – ērtību un drošību –," pārliecināts politiķis.

Apjomīgākie ietvju remontdarbi plānoti Ulbrokas ielas posmā no Deglava līdz Keldiša ielai, Tvaika ielā – no Aptiekas līdz Gaujienas ielai –, un satiksmes pārvadā pār dzelzceļu Kalnciema ielā.

Ietvju seguma remontdarbi notiek gan dienas, gan nakts laikā. Sākumā tiek demontēts vecais segums, tad papildināts šķembu slānis vai, piemēram, tiltiem tiek veikti betonēšanas darbi. Darbu izpildes termiņš var ilgt ap desmit dienām.

Par konkrētu ietvju remontdarbu veikšanas laikiem informācija tiks sniegta atsevišķi. Domē norāda, ka remontdarbu saraksts var nedaudz mainīties, ņemot vērā saskaņošanas procesu, kā arī citus neparedzētus apstākļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!