Foto: LETA

Tiesa pēdējā instancē lēmusi, ka bijušais eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins pērn nelikumīgi atbrīvots no darba Valsts Darba inspekcijā (VDI), portālam "Delfi" apstiprināja inspekcijā.

Jau ziņots, ka pērn VDI direktors Renārs Lūsis pārbaudes laikā uzteicis darbu Mamikinam, kurš VDI bija kļuvis par stratēģiskās komunikācijas vadītāju.

Mamikins paralēli saviem darba pienākumiem VDI "YouTube" uzturēja kanālu "Mamikins.tv", kurā tiek atbalstīta dezinformācija un veidotas intervijas ar, piemēram, bijušo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas feldšeri Marinu Kornatovsku, kuru iepriekš saistībā ar viltus ziņām par Covid-19 aizturēja Valsts policija, tolaik vēstīja LTV.

Mamikins lēmumu par atbrīvošanu no darba pārsūdzēja tiesā, pieprasot darba uzteikšanu atzīt par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā un vidējās izpeļņas piedzīšanu par darba piespiedu kavējumu. Nu tiesa pēdējā instancē lēmusi, ka bijušā eiroparlamentārieša darba uzteikums bijis nepamatots, portālam "Delfi" apstiprināja VDI.

Tiesa atbrīvošanu atzinusi par nepamatotu darba līguma formas dēļ – pieļauta neprecizitāte, nosakot pārbaudes laiku, paskaidroja VDI direktora vietniece Andra Auziņa.

Viņa norādīja, ka Mamikinu nebūs iespējams nodarbināt VDI strukturālu izmaiņu dēļ, tāpēc pašlaik uzsākta darba tiesisko attiecību izbeigšanas procedūra.

Iepriekš jautāts, vai kanāla saturs nav pretrunā ar VDI vērtībām un ētikas kodeksu, Mamikins atbildējis, ka pilda un pildīs viņam saistošos Ētikas kodeksa noteikumus. Savukārt VDI vadītājs Renārs Lūsis atzinis, ka par darbinieka "YouTube" kanālu ir informēts, taču viņš nodalot to, kas Mamikins ir kā personība un ko viņš dara kā VDI darbinieks, jo tās esot divas dažādas lietas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!