Foto: Shutterstock

AS "Rīgas siltums" ir pabeigusi Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi un ir uzsākusi bojājumu novēršanu, tāpēc karstais ūdens lielākajai daļai rīdzinieku tiks atjaunots šovakar, informēja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.

Apsaimniekotājiem ir dota atļauja pieslēgt siltummezglus un ēkās atjaunot karstā ūdens padevi.

"Rīgas siltums" siltumtīklos konstatēja sešus bojājumus, kuru remontdarbi pašlaik uzsākti, pauda Rence. Bojājumu konstatēšana vēl turpināsies, jo uzņēmuma darbinieku brigādes ir uzsākušas praktisku siltumtīklu apgaitu. Kopumā darbiniekiem ir jāapseko siltumtīkli 550 kilometru garumā. Pēc "Rīgas siltuma" pārstāves teiktā, bojājumu atklāšanā un novēršanā 24 stundu darba režīmā ir iesaistīti vairāk nekā 100 akciju sabiedrības darbinieku.

Apjomīgs siltumtīklu plīsums tika konstatēts 1973.gada siltumtīklos cauruļvadā Salacas un Ogres ielas krustojumā. Vietnē "Twitter" kāds rīdzinieks ir ievietojis video, kurā ir redzamas minētā plīsuma sekas - fontāns, kas šķietami pacēlies virs blakus esošo koku galotnēm un daudzstāvu māju jumtiem. Kā informēja Rence, ir sākti cauruļvada remontdarbi, un silto ūdeni tuvumā esošajās ēkās plānots atjaunot šodien vakarā.

"Rīgas siltuma" pārstāve norādīja, ka cauruļvada plīsuma rezultātā cietušo nav, un izplūdušais ūdens nepārsniedza 45 grādu temperatūru. Uzņēmums atvainojās par sagādātajām neērtībām un pateicās iedzīvotājiem, kuri ziņoja par novērotajiem bojājumiem, tādējādi paātrinot bojājumu fiksēšanu.

Ēku saraksts, kurās bojājumu dēļ siltumtīklos nebūs pieejams karstais ūdens, tiks publiskots uzņēmuma mājaslapā "rs.lv", sadaļā "Jaunumi". Ja mājas adrese nav iekļauta sarakstā, taču tajā nav pieejams karstais ūdens, "Rīgas siltums" aicina iedzīvotājus vērsties pie ēkas apsaimniekotāja, jo karstā ūdens padeves atjaunošana ēkā ir viņa kompetencē.

Siltumtīklu hidrauliskā pārbaude ir vienīgā kontrolētā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu tehniskā stāvokļa drošību, skaidroja Rence. Pārbaudes tiek veiktas, lai savlaicīgi atklātu vājās vietas siltumtīklos un maksimāli samazinātu risku iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez karstā ūdens un apkures.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!