Foto: Aizsardzības ministrija

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 6. septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

Tas paredz, ka aizsardzības ministra izveidota komisija varētu izvērtēt arī personu, kuras sodītas par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem, tiesības tikt uzņemtām Zemessardzē.

Pašlaik likums paredz, ka par zemessargu nevar būt persona, kura sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.

Savukārt aizsardzības ministra izveidotai komisijai ir noteiktas tiesības atļaut personas uzņemšanu Zemessardzē, ja persona nav izdarījusi tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu un sodāmība ir dzēsta vai noņemta.

Tāpat komisijai ir tiesības atļaut uzņemt personu Zemessardzē, ja pēc nolēmuma par kriminālprocesa izbeigšanu uz nereabilitējoša pamata ir pagājuši ne mazāk kā pieci gadi.

Grozījumi paredz vienādot pieeju, nodrošinot ikvienai personai, kura sodīta par noziedzīgu nodarījumu, iespēju pieteikties uzņemšanai Zemessardzē un tikt izvērtētai, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl trešajā lasījumā jāatbalsta Saeimā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!