Foto: Pixabay

AS "Rīgas siltums" šonedēļ iecēla divus jaunus valdes locekļus. Pieteikumu bija daudz un atlasei bija jānotiek pēc augstākajiem OECD standartiem, tomēr nedēļā pirms padomes gala balsojuma "Nekā personīga" nofilmējis, kā lēmuma pieņēmēji kafejnīcā tiekas ar tikai diviem no četriem konkursa finālistiem.

"Rīgas Siltums" ir lielākais siltuma nodrošinātājs pilsētā. Tā lielākie akcionāri ir valsts Ekonomikas ministrijas personā un Rīgas dome. Pērn uzņēmums strādājis labi, apgrozījis gandrīz 150 miljonus un nopelnījis vairāk kā 5 miljonus eiro, norāda TV3 raidījums "Nekā personīga".

Augustā diviem "Rīgas Siltuma" valdes locekļiem beidzās pilnvaru termiņš - Normundam Talcim, kurš bijis pie vadības grožiem vairāk kā divdesmit gadus un Birutei Krūzei, kura valdē bija kopš 2007. gada. Jaunos valdes locekļus meklēja konkursā. Aprīļa beigās uzņēmuma padome lēma par konkursa komisijas izveidošanu. Tā sastāvēja no padomes priekšsēdētājas Ilzes Beināres, priekšsēdētāja vietnieka Jevgēnija Belezjaka, padomes locekļiem Matīsa Paegles, Raivja Kronberga, Zaigas Liepiņas, Baltijas Korporatīvā pārvaldības institūta izvirzītās pārstāves Evitas Gošas un Biedrības "Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība" izvirzītas pārstāvja Daiņa Ģēģera.

Atklātu konkursu uz diviem valdes locekļa amatiem izsludināja 16. jūnijā. Valdes locekļu kandidātiem noteica arī vajadzīgās kompetences – korporatīvās pārvaldības un risku vadības jomā un finanšu vadības jomā. Uz šiem amatiem pieteicās 36 kandidāti. Korporatīvās pārvaldības un risku vadības jomā – 21 kandidāts, amatam ar kompetenci Finanšu vadības jomā – 9 kandidāti, bet uz abām vietām kandidēja seši cilvēki.

Konkursa laikā notika izmaiņas arī pašas padomes sastāvā, kas ietekmēja arī nominācijas komisijas sastāvu. Jūlijā darbu padomē vienlaikus pameta Ekonomikas ministrijas ieceltās padomes locekles Ilze Beināre un Zaiga Liepiņa. Viņu vietā ministrija iecēla Gati Sniedziņu, kurš ir "ALTUM" biznesa produktu attīstīšanas departamenta vadītājs. Komisija strādāja un trīs konkursa kārtās ar dažādiem uzdevumiem un pārbaudēm izraudzījās un padomei 7. septembrī uz lemšanu iesniedza četrus kandidātus, pa diviem uz katru valdes vietu.

Kā izdevās novērot "Nekā personīga", dienu pēc konkursa komisijas darba beigšanas, ap plkst.12 netālu no Rīgas Domes kafejnīcā ieradās "Rīgas Siltuma" padomes loceklis Belezjaks, pēc kāda laika arī otrs padomes loceklis Sniedziņš. Pasūtīja kafijas un devās uz otro stāvu, kur sagaidīja arī nu jau vienu no kandidātiem Mārci Kauliņu. Saruna ilga apmēram stundu. Neilgi pēc Kauliņa aiziešanas ieradās arī otra kandidāte Vineta Kutkēviča. Arī šeit saruna ilga apmēram stundu. Pēc sarunām visi devās prom.

No četriem izvirzītajiem kandidātiem neformālajās sarunās piedalījās tikai divi un arī no padomes, kam par viņu iecelšanu jālemj - divi pārstāvji. Pārējie divi padomes locekļi, Raivis Kronbergs un Matīss Paegle, raidījumam apstiprināja, ka ir tikuši aicināti uz neformālo sarunu, taču aizņemtības dēļ nav tikuši.

Kā ziņoja "Nekā personīga", par tikšanos kafejnīcā bija zinājuši tikai padomes locekļi un divi no kandidātiem. Pārējiem diviem kandidātiem nebija iespēja sevi pierādīt klātienes pārrunās. Par jaunajiem "Rīgas Siltuma" valdes locekļiem arī kļuvuši abi kafejnīcā uzaicinātie kandidāti. Kutkēviča apstiprināta finanšu jautājumu jomā. Vairākus gadus strādājusi par finanšu direktori parādu atgūšanas un kredītu pārvaldības uzņēmumā "Intrum". Otrs jaunais valdes loceklis Kauliņš kopš 2016. gada darbojies AS "Augstsprieguma tīkls" valdē. Kauliņš paralēli konkursam uz "Rīgas Siltuma" valdes locekļa amatu, pretendējis arī uz "Latvijas Valsts meži" valdes priekšsēdētāja amatu. Arī tur Kauliņš ticis līdz pēdējai konkursa kārtai, taču padome lēma par labu bijušajam FKTK vadītājam Pēteram Putniņam.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis raidījumam atzinis, ka "kafejnīcās tikties vispār nav laba ideja, nezinu, tas varbūt tāpēc, ka padomei nav sava biroja vai ofisa, vai kā savādāk, es drīzāk tad varētu piedāvāt domes telpas, bet tas, ka pirms nominēt kādu amatā, ar viņu ir jāsatiekas, un jāpajautā vai vēl joprojām viņš ir ieinteresēts, vai viņš dodas tālāk, tas protams ir jāizdara, pretējā gadījumā varbūt tāda situācija, ka tad, kad tu paziņo rezultātus, tad tas respondents saka – ziniet, tas man vairs nav aktuāli".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!