Foto: Pixabay

Lai apspriestu ārstniecības personu darba samaksas jautājumus un jaunā atalgojuma modeļa tālāko virzību, Veselības ministrija (VM) ceturtdien, 22. septembrī, uz tikšanos aicinājusi nozares organizācijas, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

Sanāksme notiks VM pulksten 12. Tajā piedalīties aicināta Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Māsu asociācija, Latvijas Slimnīcu biedrība, Latvijas Lielo slimnīcu asociācija, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība un Veselības aprūpes darba devēju organizācija.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piedalīties sanāksmē aicinājis arī Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un finanšu ministru Jāni Reiru (JV), informēja ministrijā.

Kā atgādina ministrijā, nozarē strādājošo atalgojuma palielināšanai laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam novirzīti vairāk nekā 364 miljoni eiro. Tik straujš atalgojuma palielinājums Latvijā publiskajā sektorā līdz šim nav bijis, vienlaikus ministrija turpina darbu, lai palielinātu mediķu algas, norāda VM.

VM kopīgi ar nozari izstrādājusi jaunu ārstniecības personu samaksas modeli, kas veido taisnīgu, konkurētspējīgu un caurskatāmu atalgojuma sistēmu.

Tā pamats ir katra nozarē strādājošā attiecības ar pacientu, kuras balstās noteiktā izglītībā, profesionālajā pieredzē, atbildībā un darba sarežģītībā. Reforma katram ļaus izsekot, par kādu darba apjomu, zināšanām, prasmēm un papildu pienākumiem ārstniecības persona saņem konkrēto darba samaksu, apgalvo ministrijā.

Jaunais ārstniecības personu atalgojuma modelis paredz, ka mērķa algu katrai ārstniecības personu amatu grupai plānots sasniegt pakāpeniski piecu gadu laikā – no 2023. gada līdz 2027. gadam. Atalgojuma pieaugums paredzēts katru gadu.

Nākamajā gadā atbilstoši jaunajam atalgojuma modelim ārstniecības personu darba samaksas palielinājumam vajadzīgi 55,6 miljoni eiro, kas ir iesniegti Finanšu ministrijā līdz ar citiem nozares prioritārajiem pasākumiem.

Jau ziņots, ka otrdienas, 20. septembra, valdības sēdē ministru vidū izvērsās diskusijas par VM izstrādāto jauno mediķu darba samaksas kārtību, ko Kariņš nevēlējās skatīt šajā valdības sēdē, jo dokuments nav saskaņots, savukārt Pavļuts mudināja šo jautājumu skatīt, lai izvairītos no iespējama mediķu streika.

Vēstīts, ka otrdien Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padomes sēdē plānots pieņemt galīgo lēmumu par mediķu arodbiedrības streika pieteikšanu, iepriekš informēja arodbiedrības darba koordinētāja Inga Rudzīte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!