Foto: LETA

Otrdien, 27. septembrī, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) mudina ikvienu doties ziedot asinis tieši asins vēža pacientiem, portālu "Delfi" informēja VADC.

Kā uzsvēra VADC, asins komponenti ir būtiska ārstniecības sastāvdaļa daudzu smagu saslimšanu gadījumā, taču ļoti svarīgi ir atbalstīt tieši asins vēža pacientus, kuriem asins pārliešana ir regulārs, ilgstošs un eksistenciāls process. Tāpat tajā dienā Rīgā, biroju kvartālā "Jaunā Teika", notiks īpašs kampaņas "Ir? Nav? Asins vēzis?" autobusa izbraukums.

Latvijā ik gadu tiek atklāti ap 1000 jaunu asins vēža gadījumu, turklāt liela daļa no tiem – vēlīnā stadijā. Slimības simptomi ir tik universāli un raksturīgi arī citām kaitēm, ka bieži vien asins vēzis tiek atklāts tikai pēc ilgstošām pārbaudēm, akcentēja centrā.

"Asins vēža pacienti ir vieni no tiem, kuriem donoru atbalsts ir nepieciešams regulāri un ilglaicīgi. Bieži ārstniecības procesā tiek iesaistīti pat vairāki simti donoru. Asins vēža atpazīstamības mēnesī aicinām sabiedrību iesaistīties, veltīt pārdesmit minūtes laika un ziedot daļu sevis, lai atbalstītu kādu asins vēža slimnieku," saka VADC vadītāja Egita Pole.

Atzīmējot starptautisko asins vēža mēnesi, kampaņa "Ir? Nav? Asins vēzis?" ietvaros Vērmanes dārzā izvietots vides objekts – simboliska asins analīžu mēģene, vēršot uzmanību uz to, cik svarīgi ir izvērtēt savu pašsajūtu, noteiktu simptomu gadījumā vērsties pie ģimenes ārsta un veikt pilnas asins ainas analīzes. Savukārt, lai labāk izprastu iespējamos asins vēža simptomus un apzinātu nepieciešamību laikus vērsties pie speciālista pēc konsultācijas, interneta vietnē "parbaudiasinis.lv" ikvienam pieejams asins vēža simptomu tests, informēja centrā.

Asins vēzis ir ļaundabīga asins sistēmas saslimšana, kas sākas kaulu smadzenēs. Lielākoties slimības iemesli nav zināmi. Lai izvairītos no ielaistiem asins vēža gadījumiem, eksperti iesaka katram cilvēkam reizi gadā veikt asins analīzes un pilnu asins ainu, kas ļautu savlaicīgi pamanīt asins vēzi, kā arī atklāt citas saslimšanas. Par asins vēža un citu smagi slimu pacientu atbalstīšanas iespējām, ziedojot asinis, vairāk var uzzināt VADC mājaslapā "donors.lv".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!