Foto: DELFI

Pēdējo dienu laikā Rīgas iedzīvotāji novērojuši iespaidīgas rindas pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā. Ne pati vēstniecība, ne Latvijas drošības dienesti rindu cēloni nekomentē, bet no dienestu publiskajiem paziņojumiem noprotams, ka gadījumā, ja kāds rindā stāvošais izvēlēsies tur doties, lai atsauktos uz Krievijas diktatora Vladimira Putina izsludināto daļējo mobilizāciju, šim cilvēkam var draudēt kriminālatbildība.

Portāls "Delfi" nosūtīja jautājumus Krievijas vēstniecībai Latvijā, lūdzot skaidrot rindā stāvošo cilvēku mērķus, taču vēstniecība atbildi nav sniegusi.

Satversmes aizsardzības birojā (SAB) portālam "Delfi" atzīmēja, ka birojam šajā sakarā nav publiski paužamas informācijas.

SAB norādīja, ka par iespējamo apdraudējumu un drošības riskiem SAB regulāri informē Latvijas augstākās amatpersonas. Tāpat birojs aicināja portālu "Delfi" vērsties pie Krievijas vēstniecības.

"Delfi" jau vēstīja, ka Valsts drošības dienests (VDD) iepriekš atgādināja, ka saskaņā ar Krimināllikuma 77.1. un 95.1 pantu Latvijas pilsoņiem, tostarp, dubultpilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, par dienestu Krievijas bruņotajos spēkos un piedalīšanos karā pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem draud kriminālatbildība.

Tāpat dubultpilsoņiem saskaņā ar Pilsonības likuma 24. panta pirmo daļu par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem var atņemt Latvijas pilsonību.

Informāciju par saņemtām mobilizācijas pavēstēm var sniegt, rakstot VDD uz e-pasta adresi dd@vdd.gov.lv vai zvanot uz dienesta diennakts tālruni 67208964.

VDD norāda, ka garantē informācijas sniedzēju konfidencialitāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!