Foto: LETA

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas izmaksu segšanai pašvaldībām par primārā atbalsta sniegšanu noteiktu Ukrainas iedzīvotāju grupu izmitināšanai, paredzot iespēju no 1.oktobra līdz šī gada beigām izņēmuma gadījumā segt izdevumus pašvaldībām par atsevišķu Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu lielākā apmērā.

Ekonomikas ministrijā (EM) norāda, ka izmaiņas attiecas uz ukraiņiem, kas atbilst kādai no Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteiktajām īpašajām personu grupām - persona ar invaliditāti vai kurai nepieciešama īpaša kopšana un persona, kas nodrošina tā apkopi, persona pensijas vecumā, sieviete visā grūtniecības periodā, bērns pirmsskolas vecumā, kuram nav iespējas apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, persona, kas Latvijā iegūst izglītību klātienē pirmsskolas, pamatizglītības, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādē vai pāriet uz mācībām nākamajā izglītības pakāpē, iegūst izglītību augstākās izglītības iestādē vai turpina izglītības ieguvi Ukrainā tālmācībā vai attālināti pamatizglītības, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādē, viens no bērna vecākiem vai ārkārtas aizbildnis, kurš kopj bērnu līdz divu gadu vecumam, kā arī persona, kura nodrošina pirmsskolas vecuma bērna kopšanu un aprūpi.

Sākot ar 2022. gada 1. oktobri, pašvaldībai tiek segti izdevumi par Ukrainas iedzīvotājiem nodrošināto izmitināšanu vai pakalpojuma sniedzējam tiek piešķirta atlīdzība ne vairāk kā 15 eiro par katru izmitināto personu diennaktī, gadījumā, ja pašvaldība jau izmitina tādu Ukrainas iedzīvotāju, kas atbilst kādai no īpašajām grupām, konstatējot, ka nav iespējams nodrošināt tā izmitināšanu savā vai citā pašvaldībā.

Pašvaldībai ir jāiekļauj attiecīgais izvērtējums un pamatojums savā lēmumā.

Pārējos gadījumos, izmitinot pašvaldības īpašumā, valdījumā vai turējumā esošā izmitināšanas vietā vai izmantojot citus izmitināšanas veidus 120 dienu periodā un pēc sākotnējā 60 vai 120 dienu perioda, pašvaldībai tiek segti izdevumi vispārējā kārtībā - par Ukrainas iedzīvotājiem nodrošināto izmitināšanu vai pakalpojuma sniedzējam samaksātā atlīdzība ir ne vairāk kā 100 eiro mēnesī par katru izmitināto personu, ja dzīvošanai pielāgotajā telpā vai telpu grupā tiek izmitinātas ne vairāk kā trīs personas. Bet, ja tiek izmitinātas vairāk nekā trīs personas, par katru nākamo personu sedz izdevumus ne vairāk kā 50 eiro mēnesī.

Jāņem vērā, ka izmaksas lielākā apmērā pašvaldībām tiks segtas sākot ar 2022. gada 1. oktobri un nebūs attiecināmas uz izmitināšanas periodu līdz 2022. gada 30. septembrim, norāda EM.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!