Foto: LETA
Lai tuvāko gadu laikā ievērojami mazinātu rindas pēc pašvaldības dzīvokļiem, plāno veikt ieguldījumus pašvaldības dzīvokļu skaita paplašināšanai, izriet no Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā skatītajiem mājokļu pieejamības un pašvaldības mājokļu kvalitātes uzlabošanas plāniem.

Pašvaldības sociālo mājokļu pieejamība ir būtiska problēma, atzīst komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP). Tādēļ divu gadu laikā sociālo mājokļu fonda paplašināšanā plānots ieguldīt vairāk nekā 20 miljonus eiro, palielinot rīdziniekiem pieejamo mājokļu skaitu par vairāk nekā 800 dzīvokļiem.

Lai nodrošinātu iedzīvotājus ar sociālajiem dzīvokļiem, pašvaldība plāno veikt arī tās rīcībā esošo atsevišķo dzīvokļu un telpu remontu. Pašvaldības īpašumā esošu un šobrīd neizīrētu atsevišķu telpu atjaunošanā un pārbūvē divu gadu laikā plānots ieguldīt 2,5 miljoni eiro, atjaunojot ap 550 dzīvokļu.

Atjaunojot pašvaldības īpašumā esošās ēkas, kam nepieciešami būtiski uzlabojumi, plānots iegūt ap 300 dzīvokļu. Tiks atjaunotas sešas ēkas, darbus organizējot divās kārtās.

Iecerēts, ka līdz 2024. gadam tiks atjaunotas pašvaldības ēkas – Prūšu ielā 25A, Dolomīta ielā 1 un Lielupes ielā 1, k–10. Tām jau ir izstrādāti būvprojekti un darbus var uzsākt pēc finansējuma piešķiršanas.

Ņemot vērā sadarbību ar Ekonomikas ministriju Eiropas Savienības fondu programmas sagatavošanā, plānots, ka pirmās kārtas īstenošanai varētu tikt piesaistīti vairāk nekā desmit miljoni eiro līdzfinansējuma. Otrajā kārtā, kas plānota pēc 2024. gada, plānots atjaunot ēkas Ziepju ielā 11, Ieriķu ielā 2A, kā arī Eduarda Smiļģa ielā 44.

Tiek plānota arī jaunu dzīvojamo māju būvniecība, tostarp ēku kvartāla nākamās kārtas būvniecība Mežrozīšu ielā 41, kur tiek apsvērta četru jaunu ēku būvniecība, pielietojot ilgtspējīgas būvniecības prakses principus. Tāpat jaunas ēkas, iespējams, tiks būvētas Ēbelmuižas ielā.

Departamenta apkopotā informācija liecina, ka šī gada 1. septembrī rindā sociālo dzīvokli Rīgā gaidīja 2033 ģimenes. Vidējais gaidīšanas laiks rindā, pēc departamenta informācijas, ir pieci līdz septiņi gadi. Divu laikā kopš 2020. gada 1. septembra dzīvokļu rinda samazinājusies par 30%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!