Foto: LETA

14. Saeima otrdien, 1. novembrī, pirmajā sēdē ievēlēja Saeimas prezidiju – Saeimas spīkera amatā ieceļot Edvardu Smiltēnu (AS), bet par viņa vietniekiem Zandu Kalniņu-Lukaševicu (JV) un Jāni Grasbergu (NA).

Tāpat Saeimas prezidijā tika iecelts parlamenta sekretārs Armands Krauze (ZZS) un viņa biedre Antoņina Ņenaševa (P).

Saeimas prezidijā darbojas divi parlamenta spīkera biedri, Saeimas sekretārs un viņa biedrs.

Saeimas Prezidijs nosaka Saeimas iekšējo kārtību un darba gaitu Saeimā. Saeimas Prezidijs sniedz atzinumus par saņemtajiem likumprojektiem un virza tālāk saņemtās lietas visos Saeimas kārtības rullī paredzētajos gadījumos, izsludina Saeimas sēdes un sastāda Saeimas sēžu darba kārtību, lemj par komandējumiem, kā arī veic citas organizatoriskas funkcijas. Tāpat Saeimas Prezidijs nodibina un izbeidz darba tiesiskās attiecības ar vadošajiem parlamenta darbiniekiem – Saeimas struktūrvienību un Saeimas Administrācijas struktūrvienību vadītājiem.

Saeimas Prezidija sēdes parasti notiek pirmdienās, tās sasauc Saeimas priekšsēdētājs.

Saeimas priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pēc savstarpējas vienošanās pilda viens no Saeimas priekšsēdētāja biedriem. Tāpat Saeimas priekšsēdētājs un viņa biedri savstarpēji sadala kārtējos darbus, tostarp Saeimas sēžu, Saeimas Prezidija sēžu un atbildēm uz deputātu jautājumiem veltīto sēžu vadīšanu, kā arī tikšanos ar citu valstu amatpersonām.

Sekretārs un viņa biedrs nodrošina Saeimas sēžu protokolēšanu, ja nepieciešams, Saeimas sēdē nolasa dokumentus, pārbauda stenogrammas un pārzina Saeimas Administrācijas darbu, savstarpēji vienojoties par šo pienākumu sadali.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!