Fоtо: LETA

Valsts kritiskās infrastruktūras kapitālsabiedrības nevarēs privatizēt, šodien pēc paziņojuma par topošās koalīcijas vienošanos par sadarbības memoranda gaidāmo noslēgšanu žurnālistiem sacīja "Apvienotā saraksta" (AS) politiķis Uldis Pīlēns.

Pīlēns uzsvēra, ka AS no savas puses akcentējusi, ka tādas valsts kapitālsabiedrības kā "Latvenergo", "Latvijas valsts meži", kā arī ostas nevar privatizēt.

Komentējot koalīcijas sarunās izskanējušo sākotnējo piedāvājumu par atsevišķu citu valsts kapitālsabiedrību kotēšanu biržā, AS politiķis norādīja, ka savukārt uz atsevišķām citām valsts kapitālsabiedrībām, kuras neietilpst kritiskajā infrastruktūrā, ir iespējams risinājums, kad dotu "uzrāvienu" to darbībā.

"Valstij ir ļoti rūpīgi jāseko līdz, vai kritiskā infrastruktūra vai tās kapitāldaļas nenonāktu naidīgās rokās," sacīja Pīlēns. Vaicāts, vai arī AS "Conexus Baltic Grid" vajadzētu atbrīvoties no privātajiem uzņēmējiem, politiķis norādīja, ka tās pārvaldes modelis ir izveidojies vēsturiski, un ka "neviens nevienam nemēģinās kaut ko ņemt nost".

Kā ziņots, topošās koalīcijas partneri "Jaunā vienotība" (JV), AS un Nacionālā apvienība šodien vienojušās par sadarbības memoranda noslēgšanu, pēc trīs politisko spēku sarunām pavēstīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Memorandu paredzēts parakstīt ceturtdien, 3.novembrī, plkst.14.

Sadarbības memoranda projekts paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem - valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !