Foto: LETA

Ceturtdien, 24. novembrī, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti lēma viest izmaiņas kārtībā, kas nosaka, kā vecākiem jāinformē ēdinātāji par bērna neierašanos izglītības iestādē.

Šīs izmaiņas, kas vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē, paredz, ka vecākam vai pilngadīgajam audzēknim būs pienākums par kavējumu informēt ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju attiecīgajā dienā līdz pulksten 7, nevis iepriekšējā dienā līdz pulksten 21, kā to nosaka spēkā esošie noteikumi.

Šāda kārtība ieviesta, lai nodrošinātu racionālu resursu izlietojumu un pārtikas atkritumu samazināšanu, kā arī ņemot vērā izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju darba organizācijas specifiku, skaidro domē.

Lai pārskatītu ēdināšanas pakalpojuma atteikuma laiku un procesu uzlabošanas iespējas, Rīgas pašvaldība turpina sadarboties ar Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas, vecāku biedrības "Vecāki par izglītību" un organizācijas "Mammamuntetiem.lv" pārstāvjiem.

Ar grozījumiem attiecīgajos saistošajos noteikumos iecerēts uzlabot administratīvās procedūras rīdzinieku labā. Lēmuma projekts vēl ir jāapstiprina Rīgas domes sēdē, kas plānota trešdien, 30. novembrī.

Šī gada vasarā tika uzsākta pāreja uz izglītojamo ēdināšanas ārpakalpojumu visās Rīgas pašvaldības pirmsskolās un skolās, kas atsevišķās iestādēs nozīmēja pilnīgu ēdināšanas pakalpojuma organizācijas maiņu.

No budžeta līdzekļiem pilnā apmērā sedz ēdināšanas izdevumus 1. – 4. klašu skolēniem un izglītojamiem, kuru ģimenes atzītas par trūcīgām, maznodrošinātām vai ir reģistrētas Rīgas ģimeņu atbalsta reģistrā, kā arī bāreņiem, invalīdiem un bērniem, kuru aprūpes pienākumu vecāki nepilda.

Tikmēr audzēkņiem, kuriem nav sociālā statusa, pašvaldība ēdināšanas pakalpojumu līdzfinansē – 1,15 eiro skolās un 2 eiro pirmsskolās.

Platformā pusdienlaiks.lv, kas nodrošina sadarbību starp ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem un izglītojamo vecākiem, tiek administrēti jau 80% audzēkņu dati. No tiem 97% ir pirmsskolēni un 75% ir skolēni.

Kā ziņots, Rīgas dome jau iepriekš nolēma, ka daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē nāksies piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiks saglabātas brīvpusdienas. Tas tika darīts, lai "pārtikas cenu un citu saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību pašvaldības izglītības iestādēs".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!