Foto: LETA

Latvijai pārejot uz "Black Hawk" helikopteriem, Ukrainai tiks atdoti pēdējie padomju laikā izgatavotie lidaparāti.

Saskaņā ar attīstības plānu, Latvijai jau ir piegādāti pirmie divi jaunie "Black Hawk" helikopteri, un līdz šī gada beigām plānots saņemt vēl tādus pašus lidaparātus. Pērn 11. decembrī Gaisa spēki saņēma pirmos divus no kopskaitā četriem Latvijas pasūtītajiem ASV helikopteriem "Black Hawk".

Tāpat Gaisa spēkiem ir iegādātas lidmašīnas "Tarragon", ar kurām iespējams veikt izlūkošanu un simulēt tuvā gaisa atbalstu dažādās mācībās.

Līdz ar to Latvija šogad Ukrainai varēs dāvināt pēdējos Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošos "Mi" sērijas helikopterus, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijā. Pērn vasarā Latvija uzdāvināja ukraiņiem divus helikopterus "Mi-17" un divus "Mi-2". Tikmēr arī Lietuva šonedēļ paziņoja, ka jaunajā palīdzības paketē Ukrainai nosūtīs divus helikopterus "Mi-8".

Šonedēļ aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) paziņoja, ka Latvija tuvākajā laikā Ukrainai piegādās jaunus militārā atbalsta sūtījumus – "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus.

Aizsardzības ministrija janvāra sākumā paziņoja, ka līdz šim Latvijas sniegtais atbalsts Ukrainai veido 0,93% no IKP jeb vairāk nekā 314 miljonus eiro. No šīs summas aptuveni 300 miljoni eiro veido Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai, bet pārējo summu – Latvijas sabiedrības saziedotie līdzekļi. Latvijas militāro atbalstu Ukrainai veido munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes "Stinger", bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, četri helikopteri, degviela, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas karavīriem un citas preces.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tāpat ar Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā un medicīniskā palīdzība, kas tiek organizēta sadarbībā ar "Ziedot.lv" un kustības "Uzņēmēji mieram" atbalstu.

Savukārt akcijā "Twitter konvojs" Ukrainas bruņoto spēku karavīriem ziedoti jau 1000 apvidus auto, lai uzvarētu kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!