Foto: LETA

Piektdienas rītā pašvaldība turpina nepieciešamos ielu un ietvju uzturēšanas darbus pēc snigšanas naktī. Uzturēšanas darbos ir iesaistītas visas 99 tehnikas vienības, savukārt Vecrīgā ietvju tīrīšana notiek manuāli, portālu "Delfi" informē Rīgas domē.

Satiksme Rīgas ielās šorīt ir lēnāka nekā ierasts, bet domē situāciju vērtē kā apmierinošu. Savukārt "Rīgas satiksme" ziņo, ka šobrīd autobusi un trolejbusi brauc ar kavējumiem līdz desmit minūtēm, bet tramvajiem kavējumu nav.

Ilgstošas snigšanas laikā tiek nodrošināta ielu caurbraucamība, izmantojot gaisa temperatūrai atbilstošu kaisāmo materiālu. Snigšanai beidzoties, maģistrālo ielu brauktuves attīra no sniega trīs stundu laikā. Apkaimju ielas ar mazāk intensīvu satiksmi attīra pēc nepieciešamības, un uz tām ir pieļaujama neliela sniega kārta.

Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, kur ietves šoziem kopj pašvaldība, ietvju mehanizētās tīrīšanas darbi sākti pulksten 5. RVC zonā ietvēm piegulošo teritoriju īpašniekiem pašiem nav jāveic ietvju tīrīšana un kaisīšana.

Lai pārliecinātos, kurām ielām piegulošās ietves atrodas RVC zonā, dome aicina ielūkoties kartē pašvaldības mājaslapā "riga.lv".

Domē atgādina, ka šajā sezonā ārpus centra teritoriju īpašniekiem, kuru īpašumiem piegulst ietves, jāturpina ietvju kopšana tāpat kā iepriekš. Pēc snigšanas ietvju attīrīšana no sniega pirmo reizi jānodrošina līdz pulksten 8.

Ilgstošas snigšanas laikā tīrīšana esot jāveic pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu gājējiem ērtu un drošu pārvietošanos. No sniega jāattīra 50% no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 metriem. Visā pilsētā pāreja uz centralizētu pašvaldības ielām piegulošo ietvju kopšanu ziemā notiks līdz 2024./2025. gada ziemas sezonai, skaidro domē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!