Trešdienas vakarā Baltkrievu kopiena Latvijā rīkoja gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot trešo "gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām" un vardarbīgās protestu apspiešanas.

Kā iepriekš informēja biedrībā "FreeBelarus", Latvijas baltkrievu apvienības "Supolka" rīkotajā gājienā piedalīsies baltkrievi, kuri pēc 2020. gada augusta protestiem sekojušā vardarbības viļņa raduši patvērumu Latvijā.

Kā novēroja "Delfi", gājienā piedalījās pāris desmiti cilvēku, kuri nesa balti sarkanos Baltkrievijas karogus un plakātus. Daži dalībnieki gājienā piedalījās arī ar Ukrainas un Eiropas Savienības karogiem.

Gājienā tika skandēti dažādi saukļi baltkrievu valodā.

Trešdien Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministri trešdien, 9. augustā, nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu Baltkrievijas negodīgo prezidenta vēlēšanu trešajā gadadienā, atkārtoti aicinot šo valsti nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot un reabilitēt visus politieslodzītos, izbeigt represijas un līdzdalību Krievijas agresijā pret Ukrainu, portāls "Delfi" uzzināja Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš atbalsta baltkrievu pilsoniskās sabiedrības centienus dzīvot brīvā, demokrātiskā un eiropeiskā Baltkrievijā bez Krievijas dominances.

9. augusts pasludināts par starptautisko dienu solidaritātei ar Baltkrieviju. Šajā dienā baltkrievi visā pasaulē rīkos akcijas, lai pievērstu uzmanību situācijai Baltkrievijā, atbalstītu baltkrievu brīvprātīgos cīnītājus Ukrainā un palīdzētu politieslodzītajiem un viņu ģimenēm.

LETA iepriekš rakstīja, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 2020. gada 9. augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko esot ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svjatlana Cihanouska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Cihanouska. Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!