Foto: LETA
"Šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu," vietnē "X" svētdien raksta Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, komentējot vēsti par sociālajos medijos izplatīto video, kurā fiksēts, kā no braucošas automašīnas tiek raidīti šāvieni pa briežu baru, kas skrien pa lauku blakus ceļam.

Jau ziņots, ka Valsts policijā portālu "Delfi" informēja – policija ir noskaidrojusi iespējamās notikušajā iesaistītās personas, ir uzsākts kriminālprocess un notiek darbs.

Reaģējot uz video, Latvijas Mednieku savienība (LMS) savā "Facebook" kontā aicinājusi Valsts policiju un Valsts meža dienestu izvērtēt šo situāciju un nepieciešamības gadījumā saukt pārkāpējus pie atbildības – mednieku starpā šādām personām nav vietas.

Žurnāls "Medības" svētdien raksta, ka jau no rīta sazinājās ar Valsts meža dienestu, nosūtot iestādei video un saņēma ziņu, ka: "Šis gadījums Valsts meža dienestam un Valsts policijai ir zināms, tiek veikta apstākļu noskaidrošana."

Portāls "tv3.lv" ziņo, ka notikušais fiksēts Saldus novadā. LMS priekšsēdētājs Jānis Baumanis "tv3.lv" norādījis, ka video notiekošais nepārprotami ir malu medniecība.

"Spriežot pēc tā, ka filmētāji runā latviešu valodā, es pieņemu, ka tas ir filmēts Latvijā. Domāju, ka tas ir svaigs video, jo ļoti ātri izplatījās. Es runāšu ar lielu pārliecību, ka tas ir noticis Latvijā. Tur ir pārkāpts viss, ko var pārkāpt, sākot ar normatīviem aktiem, beidzot ar medību ētiku un medību likuma noteikumiem," izteicies Baumanis.

Jau ziņots, ka video redzamo asi un emocionāli kritizējuši arī vietnes "X" lietotāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!