Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Šogad jāturpina strādāt, lai stiprinātu valsts drošību, intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kā vienu no prioritārajiem darbiem Rinkēvičs minēja austrumu robežas izbūvi ne tikai uz robežas ar Baltkrieviju, bet arī uz robežas ar Krieviju.

Tāpat jāstiprina austrumu robeža arī no militārās infrastruktūras viedokļa, jo žogs pats par sevi no nopietna militārā apdraudējuma nepasargās. Žogs paredzēts, lai novērstu hibrīdapdraudējumu.

Šogad nepieciešams strādāt, lai ieviestu civilās aizsardzības sistēmu, uzsvēra prezidents.

Viņš arī akcentēja, ka 2025. gadā jāstrādā, lai finansējums iekšlietu sistēmai būtu ar "lielāku plus zīmi".

Runājot par darbiem šogad, prezidents arī neizslēdza, ka varētu nākt klajā ar kādām likumdošanas iniciatīvām, pagaidām gan neatklājot, kuros tieši likumos.

"Varu tikai pateikt, ka darbošos to trīs prioritāšu ietvaros, kuras es savulaik, stājoties amatā, Saeimā uzrunā inaugurācijas dienā teicu – drošība, izglītība un arī konkurētspēja," paskaidroja Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka pērn uz Latvijas-Baltkrievijas robežas līdz 31. decembrim izbūvēti šogad plānotie 112 kilometri patstāvīgā žoga robežjoslas sausajās zonās.

Šim gadam lielais mērķis ir infrastruktūras labiekārtošana gar izbūvēto žogu, kā arī noslēgumam tuvojas pēdējie projektēšanas darbi posmiem gar publiskajiem ūdeņiem.

Gar publiskajiem ūdeņiem tiks izveidota 33,5 kilometru gara patrulēšanas josla. Šajos posmos valstij piekritīgajās zemes vienībās jau ir sākta atmežošana, kas ļaus paātrinātā tempā uzsākt žoga izbūvi. Žogu šajās vietās plānots pabeigt līdz šā gada jūlijam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!