Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcības plāna priekšplānā izvirzīta labklājības veicināšana, portālu "Delfi" informēja premjerministres birojā.

Plānots, ka valdības rīcības plānu Ministru kabinets skatīs otrdienas, 16. janvāra, valdības sēdē.

Premjers birojā informēja, ka valdības rīcības plāna projekts ir izstrādāts, nozaru ministrijām sadarbojoties ar sociālajiem partneriem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Šodien plāna projekts tika pārrunāts ar Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Pilsoniskās alianses un Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem.

Valdības rīcības plāna projektā paredzēti 269 pasākumi, konkretizējot deklarācijā par Siliņas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību izteiktos 40 punktus.

Valdības deklarācija sadalīta trīs sadaļās – Droša Latvija, Latviska un iekļaujoša Latvija, Labklājīga Latvija.

Attiecīgi valdības rīcības plāna projekta sadaļā Droša Latvija ir 57 pasākumi, Latviska un iekļaujoša Latvija – 82 pasākumi, Labklājīga Latvija – 130 pasākumi jeb puse no visiem pasākumiem, kas akcentē koncentrēšanos uz labklājības un ekonomiskās aktivitātes veicināšanu.

Kā atzina Siliņa, valdības rīcības plāna projekts ir īsāks un koncentrētāks nekā līdzšinējie plāni, vienlaikus priekšplānā izvirzot labklājības veicināšanu.

Tāpat premjerministre informēja, ka paralēli sākts darbs, lai valdības koalīcijā vienotos par valdības lielajiem, neatliekamajiem darbiem 2024. gadam.

Atskaitīšanās par valdības rīcības plānu notiek divas reizes gadā. Informācija par rīcības plānu un tā izpildes rezultātiem atradīsies Ministru kabineta tīmekļa vietnē. Tāpat par plāna izpildi Ministru prezidente reizi gadā informē, sniedzot ikgadējo ziņojumu Saeimā.

Pašlaik sagatavots un valdības sadarbības organizāciju apspriešanai nodots ir valdības rīcības plāna projekts, kurā vēl ir iespējamas izmaiņas, ņemot vērā valdības sadarbības partneru priekšlikumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!