Foto: LETA
Otrdienas rītā intensīvi snieg un vēja dēļ vietām veidojas sniega sanesumi, savukārt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti – satiksme ir palēnināta un ir iespējami sabiedriskā transporta kavējumi, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē. Savukārt Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis dzeltenā līmeņa brīdinājumu par stipru snigšanu, kas ir spēkā līdz pulksten 18.

Rīgas pašvaldībā norāda, ka sabiedriskā transporta kavējumi iespējami līdz 20 minūtēm.

Ielu un ietvju kopšanas darbos šobrīd iesaistīta visa pieejamā tehnika.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā vēsta, ka dienas laikā sniega sega palielināsies par 5-6 centimetriem.

Brīžiem snigšanas laikā redzamība pasliktināsies līdz 200-500 metriem, gaidāms arī putenis.

Šis brīdinājums ir spēkā no pulksten 6 līdz 18, liecina LVĢMC informācija.

Izplatīts dzeltenā līmeņa brīdinājums par stipru snigšanu. Dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, taču, ja tiek plānotas aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, jābūt uzmanīgiem.

Pašvaldībā vēsta, ka pilsētas ielu ietvju uzturētāji pilsētas brauktuvju un ietvju kopšanu sākuši jau naktī.

Foto: LETA

Paredzams, ka snigšana varētu turpināties līdz pusdienlaikam, tāpēc uzturēšanas darbi pēc snigšanas beigām tiks veikti atkārtoti.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt iecietīgiem un ņemt vērā, ka pie šādiem laika apstākļiem sniegs uz ielām atkārtoti parādās ļoti īsā laika periodā, tostarp arī neilgi pēc brauktuvju un ietvju tīrīšanas.

Ņemot vērā apgrūtinošos braukšanas apstākļus, iedzīvotāji aicināti savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu, rēķinoties, ka ceļā var būt jāpavada ilgāks laiks nekā ierasts.

Šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošina pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Uzturētāji Rīgas ielas tīra prioritārā secībā: maģistrālās ielas, ielas, kurās kursē sabiedriskais transports, tilti un pārvadi un veloinfrastruktūra. Pēc tam tiek tīrītas mazākas nozīmes jeb apkaimju ielas.

Rīga šajā ziemas sezonā turpina pāreju uz pašvaldības nodrošinātu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina kopt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un sāk tīrīt un kaisīt pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām.

Šoziem ietves, kuras tīra pašvaldība, neatrodas vienā pilsētas zonā, bet gan dažādās vietās visā pilsētā. Lai uzzinātu, vai šogad jāturpina īpašumam piegulošās ietves uzturēšanas darbi pašiem, vai to dara pašvaldība, iedzīvotāji aicināt ielūkoties mājaslapā, kur kartē iespējams uzzināt, kuru ietvju ziemas uzturēšanu nodrošina pašvaldība.

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Pašvaldībā atgādina: iedzīvotājiem jāatceras, ka pašvaldība veic ietvju attīrīšanu 1,5 metru platumā, nevis visā ietves platumā. Tāpat iedzīvotājiem jārēķinās, ka ietves tiek tīrītas pakāpeniski nevis visas vienlaicīgi. Ietvju kaisīšanai tiek izmantots smilts un sāls maisījums, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20% no kopējā apjoma. Namīpašniekiem pašvaldība piedāvā bez maksas saņemt 50 kilogramus smilts ietvju kaisīšanai.

Šajā ziemā kopjamo ietvju kopējais ir garums 1042 kilometri, un kopšanu nodrošina 51 tehnikas vienība.

Par nenotīrītām ietvēm iedzīvotāji varēs ziņot Rīgas pašvaldības policijai (RPP) pa tālruni 110, iesniedzot pieteikumu RPP lietotnē, kā arī aizpildot pieteikumu.

Par nenotīrītām ielām, veloceļiem, gājēju pārejām, sabiedriskā transporta pieturvietām iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600, rakstot uz rdsvc@riga.lv vai iesniedzot pieteikumu riga.lv/ziema.

Otrdien valdošie laikapstākļi un pašvaldības dienestu rīcība jau likusi kreņķēties sociālā medija "X", kas iepriekš bija zināms kā "Twitter", lietotājiem:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!