Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI
Trešdien, 17. janvārī, dienestu uzsāks valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma karavīri – kopumā vairāk nekā 120 Latvijas pilsoņi, portālu "Delfi" informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Kā skaidro NBS, 2024. gada janvāra iesaukumam būs iespēja pildīt valsts aizsardzības dienestu NBS Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē.

NBS Štāba bataljons 17. janvārī uzsāks 11 mēnešu ilgu valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma karavīru apmācību. Valsts aizsardzības dienesta ietvaros Štāba bataljonā karavīri apgūs ne tikai pamatzināšanas un prasmes, kas nepieciešamas jebkura valsts aizsardzības uzdevuma izpildē, bet arī speciālistu apmācību sakaru, medicīnas jomā, reprezentatīvo godasardzes funkciju izpildē, ieroču un transporta nozarē. Visu mācību procesu caurvīs patriotiska audzināšana un fiziskās sagatavotības stiprināšana.

NBS Gaisa spēkos valsts aizsardzības dienests tiks integrēts Pretgaisa aizsardzības divizionā, apmācot kareivjus par RBS-70 iekārtas operatora palīgiem. Gaisa spēki ir NBS regulāro spēku vienība, kas nodrošina Latvijas gaisa telpas kontroli un aizsardzību. Gaisa spēkos apmāca pretgaisa aizsardzības specialitātes, kā arī šajā vienībā ir daudz dažādu profesiju, kuru nav citās vienībās – lidotājs, ugunsdzēsējs, gaisa kuģu tehniķis, glābējs.

Valsts aizsardzības dienests Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljonā tiks īstenots NBS Mācību vadības pavēlniecības Kājnieku skolas infrastruktūrā Alūksnē. Jauniešus apmācīs pieredzējis profesionālā dienesta vienības personāls, kas pēc kājnieku pamata iemaņu apgūšanas pamatapmācības kursā, apmācīs jaunos valsts aizsardzības dienesta karavīrus prettanku vada specialitātēs, integrējot vienības kolektīvā. Jaunieši valsts aizsardzības dienesta 11 mēnešos iegūs jaunus draugus, zināšanas, iemaņas un iespēju pildīt valsts aizsardzības dienestu tuvāk mājām. Pildīt valsts aizsardzības dienestu sev vēlamajā dienesta vietā – Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljonā – brīvprātīgi izvēlējušies jaunieši no Vidzemes un Latgales reģiona.

Brīvprātīgie valsts aizsardzības dienesta karavīri ik mēnesi saņems kompensāciju 600 eiro apmērā (neto), kā arī kompensāciju 1100 eiro apmērā (neto) pēc dienesta pabeigšanas. Kopsummā tie ir 7700 eiro, kā arī VAD karavīriem tiek nodrošināta dzīvošana kazarmās un pārtikas uzturdevas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!