Foto: LETA

Krievijas uzbrukuma NATO scenāriju vidējā termiņā izslēgt nav iespējams, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

NATO gatavojas iespējai, ka Krievija varētu uzbrukt, un šī gatavošanās ir domāta kā atturēšanas mehānisms. "Jāatzīst, ka situācija Ukrainā nav tik spīdoša, kā mēs būtu gribējuši, Rietumu atbalsts ieroču veidā nav pietiekams, pasaulē ir paredzēta virkne vēlēšanu, kas rada politiskas neskaidrības, un tāpēc izslēgt arī negatīvus scenārijus vidējā termiņā patlaban nav iespējams," pauda eksperts, gan uzsverot, ka tas nenozīmē, ka šādi scenāriji ir neizbēgami.

Sārts skaidroja, ka patlaban notiek Krievijas informācijas operācijas, kuru mērķis ir tostarp pastiprināt cilvēku emocijas un radīt nolemtības sajūtu, ka Ukraina zaudēs, Rietumi būs nākamie un Baltijas valstīm būs beigas. Atbildē uz šādu informācijas operāciju jābūt ļoti racionāliem - ir jāgatavojas, lai mēs būtu gatavi, ja sliktākie scenāriji realizētos, bet vienlaikus mūsu pašu rokās ir strādāt pie tā, lai tā nenotiktu.

"Ukrainai uzvarot karā, neviens no sliktajiem scenārijiem nerealizēsies," pārliecināts centra vadītājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!