Foto: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Pirmdienas rītā pulksten 7.27 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemts izsaukums uz Valmieras ielu Rīgā, kur divstāvu koka neapsaimniekotā ēkā dega otrais stāvs 40 kvadrātmetru platībā, ka arī starpstāvu pārsegums uz otro stāvu un bēniņi 30 kvadarātmetru platībā, portālu "Delfi" informēja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Notikuma vietā daļēji ierobežota satiksme.

Pulksten 8.29 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, bet šobrīd vēl turpinās dzēšanas darbi, sacīja Dāme-Birziņa.

Svētdien pa dienu saņemts izsaukums uz Putniņu ielu Tukumā, kur bija noticis nelaimes gadījums un cilvēks bija iekritis novadgrāvī. Ugunsdzēsēji palīdzēja cilvēku izcelt no ūdenstilpes un nodot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Sestdienas pievakarē glābēji saņēma izsaukumu uz Avotu ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums starp ēkas otro un trešo stāvu. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Dzēšanas darbu laikā bija ierobežota satiksme, kas pēc darbu noslēgumā tika atjaunota.

Sešos vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur vienstāva pirts ēkā dega pārsegums. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās iedzīvotāji jau liesmas bija apdzēsuši, bet tā rezultātā viens cilvēks cieta un tika nodots NMPD mediķiem.

Sestdien neilgi pirms vieniem dienā glābēji devās uz Cēsu ielu Preiļos, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā vieglā automašīna atradās grāvī. Ugunsdzēsēji no automašīnas izcēla cilvēku, kurš saviem spēkiem nevarēja no tās izkļūt.

Piektdien pulksten 21.16 VUGD saņēma informāciju, ka Arhitektu ielā Daugavpilī vienā no piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļiem ir izcēlies ugunsgrēks. Pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ceturtā stāva dzīvoklī deg dīvāns. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās 15 cilvēki.

Vienam cilvēkam, kurš negadījumā cieta, kaimiņi palīdzēja izkļūt ārā no ēkas. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 22.11.

Pusastoņos vakarā glābēji devās uz Jelgavas novada Vilces pagastu, kur, nepareizi kurinot apkures ierīci, vienstāva dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Pārmeklējot telpas, vienā no tām ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kuru izveda ārā, tādējādi izglābjot no sadūmotās vides.

Septiņos no rīta saņemts izsaukums uz Ludzas novada Zilupi, kur vienstāva dzīvojamā mājā pie krāsns dega malka. Mēģinot paša spēkiem nodzēst liesmas, ugunsgrēkā cieta cilvēks. Glābēji nodzēsa ugunsgrēku, iznesa apdegušās pagales no mājas un izvēdināja telpas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!