Foto: DELFI

NATO manevri, kas būs vērienīgākie kopš Aukstā kara, paaugstinās drošību arī Latvijā, intervijā TV3 raidījuma "Rīta panorāma" teica militārais analītiķis Mārtiņš Vērdiņš.

Viņš akcentēja, ka šīs mācības ir signāls tam, ka NATO valstis ir spējīgas operēt ar lieliem spēkiem, spējīgas veikt kopējas mācības, rīkoties kopīgi.

Vērdiņš norādīja, ka mācības tiešām būs vērienīgas. "90 tūkstoši. Tās ir deviņas divīzijas, kas ir vienlaicīgi gatavas darboties," teica analītiķis, norādot, ka ikdienā šādu kaujas gatavību uzturēt nevar, tas ir pārāk dārgi.

Viņš atgādināja, ka "mēs jau desmit gadus runājam par to, ka draudi no Krievijas puses pieaug".

"Atturēšana notiek ar paaugstinātu gatavību, jo augstāka būs mūsu gatavība, jo lielāka būs tā atturēšana. Militāro spēju stiprināšana pat var sevi sniedz atturēšanas efektu," viņš paskaidroja.

Mēnešiem ilgajos manevros "Steadfast Defender 24", kas iecerēti aizsardzības spēju pārbaudei laikā, kad Krievija turpina agresijas karu pret Ukrainu, piedalīsies aptuveni 90 000 karavīru, pavēstīja NATO.

"Alianse demonstrēs savas spējas nostiprināt eiroatlantisko teritoriju ar bruņoto spēku transatlantisku pārvietošanu no Ziemeļamerikas," norādīja NATO augstākais sabiedroto Eiropas komandieris ģenerālis Kristofers Kavoli. ""Steadfast Defender 2024" būs skaidrs apliecinājums mūsu vienotībai, spēkam un apņēmībai aizsargāt vienam otru, mūsu vērtības un noteikumos balstītu starptautisko kārtību."

Manevri iecerēti, lai simulētu alianses reakciju uz tādu valstu kā Krievija uzbrukumu.

Manevros tiks apvienoti vairāki mazāka apjoma manevri, un tie notiks no Ziemeļamerikas līdz NATO austrumu flangam.

Tajos piedalīsies 50 karakuģi, 80 lidaparāti un vairāk nekā 1100 kaujas transportlīdzekļu.

Tie ir vērienīgāki NATO manevri kopš 1988.gada manevriem "Reforger".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!