Foto: Shutterstock
Ir teiciens, ka svētku sajūtu ikviens var radīt pats. Var piekrist, taču, gaidot Ziemassvētkus, ir arī lietas, ko paši nevaram ietekmēt un svētku sajūta vairs nebūs tik piesātināta. Protams, katrs svētkus gaida pēc savām izjūtām, tradīcijām un ģimenes stāvokļa. Piedāvājam nelielu ieskatu, kas būtu nepieciešams, lai notvertu vislieliskāko svētku noskaņu.

Sniegs

Foto: DELFI Aculiecinieks

Ziemassvētki bez sniega? Nav īsti jauki, bet dažugad ar to nākas samierināties, piemēram, šogad. Tomēr, šķiet, ikviens piekritīs, ka sniedziņš spēj uzburt īstu svētku noskaņu ziemas saulgriežu laikā. Pikošanās, sniegavīru velšana, braukšana ar ragaviņām, slēpošana, kameršļūkšana - ko tik visu nevar pasākt, kad zemi klāj sniegs. Jā, šie prieki gan nav Ziemassvētku tradīciju priekšvēstneši, taču garās brīvdienas pie svētku galda vien nesēdēsi, tādēļ doties uz mežu vai jūras malu pastaigās var arī bezsniega gados.

Smaržas

Foto: PantherMedia/Scanpix

Piparkūku, krustnagliņu, apelsīnu, mandarīnu, šokolādes, sveču - šis smaržu sajaukums, ko var baudīt gan mājās, gan daudzās publiskās vietās, liecina par Ziemassvētku tuvošanos. Pat, ja pretojies trakajam dāvanu meklēšanas laikam, no smaržu burvības neizbēgsi.

Mūzika

Foto: PantherMedia/Scanpix

Katram sava gaume, bet mūzika patīk lielākajai daļai. Atliek vien izvēlēties savām ausīm tīkamāko. Arī mūziku Ziemassvētku noskaņās var dzirdēt gan mājās, gan sabiedriskās vietās. Un atkal, vismaz publiskajā vidē mēs to klausāmies, pat, ja nevēlamies un kaut kas jau sirsniņā "aizķeras".

Grāmatas

Foto: DELFI

Ziema vispār ir aktīvais grāmatu lasīšanas laiks. Pirms svētkiem varbūt var mēģināt notvert sajūtas, palasot nevis mācību literatūru, enciklopēdijas un kriminālromānus, bet kaut ko dvēseliskāku. Kādam patīk dzeja, kāds varbūt labprātāk palasa kādus aforismus, esejas. Ja ģimenē aug bērni, tad vajadzētu izvēlēties tādu grāmatu, kas aizrauj gan pieaugušos, gan mazos rakarus. Piemēram, grūti iedomāties lieliskāku grāmatu pirmssvētku laikā kā Margaritas Stārastes "Kraukšķītis". Pieaugušie varēs gremdēties bērnības atmiņās, bet mazie izdzīvot no jauna skaistās ilustrācijas un Kraukšķīša piedzīvojumus.

Pasākumi

Foto: AFP/Scanpix

Pirmsssvētku laikā notiek tik daudz dažādu pasākumu. Ja tev nepatīk tādi, kuros pulcējas simtiem vai tūkstošiem ļaužu, var atrast tādus, kas notiek muzejos, kultūras centros, tie parasti ir arī daudz sirsnīgāki. Bet, ja tu vispār svētku laikā nevēlies redzēt nevienu priekā starojošu cilvēku, aizej vai aizbrauc ar draugiem, ģimeni uz mežu. Paņem līdzi cienastu zvēriem, pašgatavotus rotājumus eglītei un izbaudi noskaņas mežā. Atpūta svaigā gaisā vienmēr uzlabo omu, iespējams, arī tev radīsies svētku sajūtas.

Mājīgums

Foto: DELFI

Svarīga lieta noskaņu gūšanai ir apkārtējā vide, un mājīgums dzīvesvietā ir ļoti svarīgs. Tas attiecas ne tikai uz svētku laiku, bet tieši pirms Ziemassvētkiem ir iespējams izdomāt daudz jauku lietu, kā mājas padarīt vēl mīļākas. Noteikti nepieciešams daudz gaismas - sveces, lampiņas - viss, kas nes gaismu. Tikai nedrīkst piemirst par ugunsdrošību. Tāpat ir daudz iespēju, kā ar dažādiem rotājumiem mājās radīt svētku sajūtu. Turklāt tam nepieciešama vien izdoma, ja nevēlies tērēties rotājumu iegādei veikalos.

Attiecības

Foto: Shutterstock

Pat, ja pats esi svētku skeptiķis, tev noteikti apkārt atradīsies kāds tuvs, mīļs cilvēks, kurš ar sajūsmu tev pastāstīs, kā gatavojas svētkiem, ko cels galdā, ko dāvinās, cik gardas piparkūkas viņam sanākušas. Diez vai tu būsi gatavs viņa prieku sabojāt, paziņojot, ka tev svētku sajūtas nav un nemaz tās negaidi. Iespējams, tava ģimene vai kāds labs draugs būs tieši tas, kas tev svētku sajūtu atnesīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!