Foto: Shutterstock
Šonedēļ pavisam strauji pietuvojusies jau trešās Adventes sagaidīšana, tāpēc vairumā Latvijas pilsētu norisinās svētku laikam atbilstoši pasākumi. Piedāvājam dažus ieteikumus, kur doties ar ģimeni, kur baudīt koncertus, un kur smelties svētku sajūtu.

Ģimenes svētki kaimiņzemē Igaunijā

Foto: Publicitātes foto

Ja esi gatavs nelielam izbraucienam ārpus Latvijas robežām, tieši šī nedēļas nogale ir kā radīta, lai dotos uz Igauniju, jo tur par īpašiem pārsteigumiem ģimenēm ar bērniem ir parūpējies atpūtas parks ''Lotes zeme''.

Tematiskais parks no 13. līdz 21. decembrim ik dienas vērs  durvis, lai tā apmeklētājus iepriecinātu ar īpašu svētku programmu ''Ziemassvētki Lotes zemē''.

Lotes zemē Ziemassvētku gaidīšanas laikā apmeklētāju sagaidīs daudz aizraujošas aktivitātes kopā ar Izgudrotāju ciema iedzīvotājiem. Jautras nodarbes būs atrodamas gan telpās, gan ārā, tādēļ labi pavadīt laiku šeit būs iespējams jebkādos laika apstākļos.

Tā kā Izgudrotāju ciema iedzīvotāji ir aizrautīgi teātra iestudētāji, īpašs Lotes autora Janno Peldmā uzvedums tapis arī pirmssvētku laikam un ik dienu vairākas reizes tiks demonstrēts Lotes mājā un uz Dziesmu skatuves. Katru dienu tematiskajā parkā darbosies arī Ziemassvētku tirdziņš!

Vairāk par ziemas pasākumiem Lotes ciemā lasiet Turismagids.lv.

Kandavas novadā plaša svētku programma

Foto: DELFI

Kandavas novada iedzīvotājiem un viesien šajā nedēļas nogalē svētku sajūtu un prieku sagādās pasākumi ģimenēm, koncerti  un deju uzvedumi, bet jaunās nedēļas sākumā arī egles iedegšanas svētki.

13. decembra dienas pirmajā pusē, plkst. 12.00 Kandavas kultūras namā norisinās pasākums audžuģimenēm.

14. decembrī svētku programma Kandavas novadā sākas ar trešās Adventes koncertu plkst. 13.00, kur piedalīsies Kandavas nama meiteņu vokālais ansamblis ''Cantabile''. Ieeja šajā koncertā ir bez maksas.

Savukārt, pēc koncerta, plkst. 16.00 visi ir laipni aicināti lūkoties Kandavas Deju skolas Ziemassvētku uzvedumā ''Ķekatiņas'', kas norisināsies Kandavas kultūras namā. 

Pēc skaisti aizvadītām brīvdienām, 15. decembrī plkst. 14.30 notiks āra egles iedegšanas svētki "Budēļi nāk!", kas norisināsies pie Zemītes pagasta pārvaldes.

Vairāk informācijas: www.kandava.lv 

Savukārt gan sestdien, gan svētdien vērts pabraukt arī nedaudz tālāk un apmeklēt Kuldīgu, kur baltajās stikla mājiņās Rātslaukumā būs Ziemassvētku tirdziņš "Tapis Kuldīgā".

Dobelē dižie sniegavīri

Foto: Publicitātes foto

Uz Dobeli tik tiešām ir vērts doties ne tikai pavasarī, ceriņziedu laikā, bet arī Ziemassvētku laikā, jo mākslinieku veidotā Sniegavīru saime jautrie sveicieni liks pasmaidīt ikvienam garāmgājējam.

Jau piekto gadu, ziemu sagaidot, Dobeles laukumā uz saietu sapulcējas varenie Sniegavīri, kas nu ar savu omulīgumu un apaļīgumu kļuvuši par neparastu akcentu pilsētā.

Turklāt, sestdien, 13. decembrī dižo Sniegavīru 5. dzimšanas diena tiks oficiāli atklāta un svinēta ar dižu svētku torti, jautriem un muzikāliem sveicinājumiem, kurus izbaudīt aicināts ikviens Dobeles viesis.

Sniegavīru saiets šoziem notiks līdz 28. februārim. Jubilāru apciemošanu ieteicams apvienot ar daudzpusīgas kultūras programmas baudīšanu un darbošanos ziemas programmās Dobeles Novadpētniecības muzejā, Amatu mājā un Pētera Upīša muzejā. Ikviens tiek aicināts nofotografēties kopā ar Sniegavīru un piedalīties fotokonkursā, kā arī nobalsot par savu mīļāko Sniegavīru.

Svētku prieka darbnīcas Rēzeknē

Foto: PantherMedia/Scanpix

Līdz ar trešās svecītes iedegšanu 14. decembrī Rēzeknē, Festivāla parkā, varēs priecāties par svētku egles iedegšanu, satikties ar Ziemassvētku vecīti un noskaitīt tam dzejolīti, kā arī iepazīties ar amatnieku darinājumiem, un mieloties ar gardumiem.

Svētdien, plkst. 16.00 uz pilsētas galvenās egles iedegšanas svētkiem ieradīsies Ziemassvētku vecītis kopā ar Tuvtāluzemju dziedošiem palīgiem, kuri sniegs jautru Ziemsvētku dziesmu koncertu un aicinās ikvienu iesaistīties Ziemassvētku prieka darbnīcā.

Koncertuzvedumā uzstāsies Latvijas jaunie un talantīgie estrādes solisti, kuri piedalījušies tādos vokālistu konkursos kā "Cālis", "Aprīļa pilieni", "Balss pavēlnieks", "Jaunās zvaigznes" u.c. Bērni kopā ar Ziemassvētku vecīti un viņa palīgiem ies Tuvtāluzemju rotaļās un gan jau visiem kopā izdosies atrast prieka gaismiņas, lai iedegtos svētku eglīte.

Pasākums bērniem Dikļu pilī

Foto: DELFI

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs laiks bērniem, tāpēc Dikļu pilī mazākajiem svētku gaidītājiem tiek rīkots pasākums "Tici brīnumam!" ar ekskursiju senatnes elpas un svētku sajūtas meklējumos.

Programma ir paredzēta bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem, taču arī pieaugušajiem būs visnotaļ interesanti uz brīdi atgriezties bērnības svētku izjūtās.

Programmā iekļauta ekskursija pa Dikļu pili Rūķa un Sniegbaltītes pavadībā, izzinošu un atjautīgu uzdevumu aktivitātes, saldi pārsteigumi no šefpavāra par pareizi izpildītiem uzdevumiem kā arī rotaļas svaigā gaisā pie pils eglītes ar Ziemassvētku vecīša sagaidīšanu.

Pasākumam un ekskursijai gan nepieciešams pieteikties vismaz divas dienas iepriekš. Vairāk informacijas: diklupils.lv

Bagātīga nedēļas nogale Tukumā

Foto: LETA

Ja vienmēr esi gribējis iepazīt ziemas saulgriežu sentēvu tradīcijas, tad Tukuma Pastariņa muzeja organizētajā Ziemas saulgriežu skolā to var ne tikai iepazīt, bet arī zbaudīt.  Ziemas Saulgriežu skolai gan nepieciešams iepriekš pieteikties.

Svētdien, 14. decembrī, plkst. 11.00 mūzikas cienītāji aicināti uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur topošie mūzikas profesionāļi no ''Yamaha mūzikas skolas'' prezentēs savas jaunapgūtās prasmes Ziemassvētku koncertā.

Trešo Adventi atzīmējot, Tukuma luterāņu baznīcā muzicēs Boļeslava Voļaka brāsbends ar seniem korāļiem, svītām, kanconām, kā arī tradicionālām Adventes un Ziemassvētku laika melodijām.

Sportisku aktivitāšu cienītājiem 13. un 14. decembrī jādodas uz Tukuma Ledus halli, kur norisināsies Latvijas čempionāts daiļslidošanā. Skatītājiem ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas: www.tukums.lv

Trešās Adventes pasākumi Rīgā

Foto: F64

Adventa laiks Rīgā turpinās ar garīgas noskaņas koncertiem galvaspilsētas dievnamos un svētku pasākumiem Rīgas pašvaldības kultūras centros un muzejos.

Ziemas saulgriežiem veltītas dziesmas koru, vokālo un instrumentālo ansambļu, grupu un solistu izpildījumā varēs klausīties pašvaldības kultūras centros un muzejos: Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgas kultūras centrā "Iļģuciems", VEF Kultūras pilī, Kultūras centrā "Mazā ģilde", mākslas muzejā "Rīgas birža", kā arī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" atklās izstādi "Ziemassvētki jūgendstilā".

Virkne garīgas noskaņas, dvēseliski koncerti skanēs Rīgas dievnamos: Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā dziedās un spēlēs Haralds Sīmanis, Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā muzicēs Arnis, Laima un Jānis Miltiņi, Ieva Sutugova, Rīgas Sv. Pētera baznīcā dziedās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris, "Jasmīnas koris", bet Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks trešās Adventes dievkalpojums un koncerts, kurā piedalīsies RTU stīgu ansamblis ''Gaiva".

Noslēdzošā radošā darbnīca, ko, gaidot Ziemassvētkus, visiem rīdziniekiem piedāvā Kultūras centrs ''Ritums", notiks 14. decembrī no plkst. 11.00 Laimdotas ielā 42. Šī būs skaņu rīku darbnīca, kur varēs pašrocīgi veidot mūzikas instrumentus, kas ir viegli izmantojami, lai muzicētu mājās vai ziemas tradicionālajos masku gājienos. Dalība darbnīcās ir bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālruni 26338918.

Par to, ko vēl šajās brīvdienās darīt kopā ar bērniem, lasiet "Delfi" sadaļā Svētku laiks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!