Foto: Shutterstock

Ziemassvētki ir laiks, ko pavadīt kopā ar ģimeni, veltot vairāk laika kopīgām nodarbēm un aktivitātēm. Uzņēmuma "SolidData" veiktajā aptaujā 93% tēvu apgalvo, ka vēlētos vairāk laika pavadīt kopā ar bērniem, tāpēc kampaņas "Būt tēvam – tā ir māksla" gaitā ir izstrādāti dažādi ieteikumi tēviem kopīgām aktivitātēm ar bērniem ziemas brīvdienās.

"Aptaujā viena piektā daļa respondentu atzīmējuši, ka tēvs ir bērna rotaļu biedrs un gandrīz 60% respondentu uzskata, ka tēvs ir palīgs un atbalsts bērniem izglītošanās procesā. Ne vienmēr sanāk atrast laiku un ne vienmēr laika pavadīšana ar bērniem izdodas tik harmoniska, kā iecerēts. Mēs, tēvi, augam pakāpeniski līdz ar katru kopā ar bērnu pavadīto mirkli, un mēs zinām, cik tie ir svarīgi bērnam. Svētkos ir lieliska iespēja, lai ar šādiem mirkļiem papildinātu gan savas, gan mūsu bērnu atmiņas," apgalvo centra "Dardedze" vadītājs Mārtiņš Egle.

Špikeris, ko katrā dienā tēvs ar bērnu var pasākt kopā

23.decembris - Izveidot svētku rotājumus pašiem. Piemēram, savērt popkornu uz striķa, veidojot eglītes virteni vai sagriezt sloksnēs papīru un veidot virteni no papīra gredzeniem.

24.decembris- Ar bērnu kopīgi doties pēc svētku eglītes un to izrotāt. Kamēr tiek meklēta eglīte, var pārliecināties kādu svētku dzejoli ir iemācījusies "atvase", skaitīšanai pie eglītes.

25.decembris - Kopīgi izlasīt kādu grāmatu vai stāstu.

26.decembris - Izdomāt un īstenot pārsteigumu mammai.

27.decembris - Doties izpētes ekspedīcijā pa tuvējo apkārtni, lai izbaudītu dabas skaistumu.

28.decembris - Ja laikapstākļi atļauj, kopīgi doties uz kalnu braukt ar ragaviņām vai mācīt bērnam slēpot. Taču ja laika apstākļi nav pateicīgi ziemas priekiem, tad var kopīgi uzspēlēt kādu galda spēli.

29.decembris - Uztaisīt rotaļu māju no segām, spilveniem un krēsliem.

30.decembris - Pārsteigt ģimeni, kopīgi pagatavojot visiem gardu maltīti.

31.decembris - Liet laimītes un noskaidrot, kas sagaida Jaunajā gadā.

1.janvāris - Kopīgi "sastādīt" Jaunā gada apņemšanās.

2.janvāris - Noskatīties kādu filmu vai multfilmu. Pārrunāt spilgtākos momentus un atziņas, ko iespējams izmantot arī ikdienā.

3.janvāris - Apgūstiet jaunu prasmi – dodaties jāt ar zirgu, apmeklējiet podnieku vai tml.

4.janvāris - Novākt svētku rotājumus, sakārtot eglīšu mantiņas līdz nākamajam gadam.

5.janvāris - Pārliecināties, vai viss ir sagatavots jaunajam skolas/dārziņa semestrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!