Fоtо: LETA

13. Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"13. Saeimā ievēlēto partiju īstenotās konsultācijas un tajās panāktais progress par iespējamo koalīciju un jaunās valdības vadītāja kandidatūru vērtējams kā neapmierinošs. Šobrīd nav panāktas vienošanās ne tikai par nākamās koalīcijas aprisēm, bet arī vērojama nespēja vienoties par darāmajiem darbiem. Tas ne tikai apdraud iespējas panākt vairākuma atbalstu vienam no šiem Ministru prezidenta kandidātiem, bet rada riskus, ka jaunā Saeima 6. novembrī nespēs vienoties par 13.Saeimas priekšsēdētāju un prezidiju," uzsver Vējonis.

Vējonis otrdien, 30. oktobrī, uz tikšanos Rīgas pilī aicinājis 13. Saeimā ievēlētās partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ministru prezidenta amata kandidātu Jāni Bordānu un partiju apvienības "Attīstībai / Par!" (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Arti Pabriku, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Valsts prezidents sagaida, ka šo tikšanos laikā iespējamie Ministru prezidenta amata kandidāti informēs par līdzšinējās partiju sarunās panākto, par turpmāko valdības veidošanas procesu, darāmajiem darbiem un iespējamo koalīcijas sastāvu.

Saskaņā ar Satversmi prezidents rīkojumu par nākamā Ministru prezidenta aicināšanu varēs izdot tikai pēc tam, kad līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uz pirmo sēdi 6. novembrī būs atkāpies esošais Ministru kabinets.

Jau vēstīts, ka pēc pagājušajā nedēļā notikušajām konsultācijām ar politiskajām partijām Vējonis turpinās izvērtēt Gobzema, Bordāna, Pabrika kandidatūras Ministru prezidenta amatam.

Vējonis arī aicina partijas pēc iespējas ātrāk panākt vienošanos par atbalstu vienam premjera amata kandidātam.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !