Foto: LETA
Vienpadsmit Saeimas deputāti ir iesnieguši Pieprasījumu Ministru Prezidentam Mārim Kučinskim par privātpersonas (Džordža Sorosa) dibinātas ārvalstu organizācijas Starptautiskā fonda "Open Society Foundations" un Valsts budžeta finansētājām biedrības "Papardes zieds" aktivitātēm pirms 13. Saeimas vēlēšanām.

2018. gada 6. septembrī biedrība "Papardes zieds" publiskoja atklāto vēstuli Latvijas Saeimai un valdībai, kurā aicināja veikt izmaiņas Izglītības likuma 101. pantā, kas nosaka, ka "izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene". Šajā paša dienā pie Saeimas notika biedrības organizēts protesta pasākums ar analogu aicinājumu, kurā bija pārstāvētas arī politiskās partijas "Attīstībai/Par" un "Progresīvie".

Minētie pasākumi ir daļa no informatīvās kampaņas, ko biedrība "Papardes zieds" par Latvijas valsts budžeta un "Open Society Foundations" līdzekļiem īsteno kopš tika pieņemti attiecīgie grozījumi Izglītības likumā.

Laikā no 2016. gada septembra līdz 2018. gada oktobrim biedrība "Papardes zieds" īsteno Open Society Foundations finansētu projektu "REACH. MOVE. CHANGE", kura mērķis ir "līdz 2018. gada parlamenta vēlēšanām panākt Izglītības likuma "tikumības grozījumu" atkārtotu pacelšanu politisko debašu dienaskārtībā ar mērķi veicināt šo grozījumu atcelšanu esošās vai nākamās Saeimas sasaukumā." Kā liecina biedrības darbības pārskats, tad tikai 2016. gadā vien "Open Society Foundations" biedrībai "Papardes zieds" šī konkrētā mērķa īstenošanai piešķīris 58 702 eiro.

Līdzīgas "Papardes zieds" aktivitātes kopš 2016. gada tiek finansētas paralēli arī par valsts budžeta līdzekļiem Sabiedrības integrācijas fonda administrētās programmas "NVO fonds " ietvarā.

Saeimas deputāti pieprasa Ministru Prezidentu M.Kučinski izvērtēt, vai biedrības aktivitātes, kuras ir apmaksātas no organizācijas "Open Society Foundation", kas vērstas uz konkrēta Latvijas Republikas likuma atcelšanu, nav uzskatāmas par iejaukšanos Latvijas valsts iekšējās lietās, īpaši ņemot vērā, ka viena no NVO projekta aktivitātēm ir mediju kampaņas priekšvēlēšanu posmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!