Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas kanālos platformā "Telegram" sestdien izplatītos videoierakstos redzams, ka Krievijas drošības struktūru darbinieki nogriež auss gabalu vienam no aizdomās par terorakta netālu no Maskavas esošajā koncertzālē "Krokus Siti Holl" izpildīšanu turētajiem.

Kā vēsta neatkarīgais tīmekļa izdevums "Meduza", karu Ukrainai atbalstošajā "Īpašo uzdevumu kanālā" "Telegram' publicēts video, kurā kamuflāžas tērpā ģērbies vīrietis ar ceļgalu spiež pie zemes uz vēdera guļošu aizturēto un bāž viņam mutē auss gabalu.

Kustības "Mēs esam kopā ar Krieviju" vadītāja Vladimira Rogova kanālā "Telegram" publicēts cits video, kurā redzams, ka asiņojošu vīrieti uz automobili ved kamuflāžas apģērbā tērpti un bruņoti cilvēki. "Viens no Brjanskas apgabalā aizturētajiem teroristiem mēģināja iebēgt mežā. Tādēļ mūsu drošībniekiem vajadzēja viņam sadot pa ausīm," rakstīja Rogovs.

Pirms tam kanāls "ANNA News" publicēja video ar to pašu vīrieti, kurš sevi identificējis kā 30 gadus veco Radžabu Alizadi. Viņš redzams asiņainā apģērbā ar asinīm piesūkušos apsēju ap galvu.

Krievijas valsts televīzijas kanālu pārraidītā nopratināšanas video viens no aizturētajiem krievu valodā ar akcentu stāsta, ka ir savervēts "Telegram" sarakstē un par teroraktu viņam solīts pusmiljons rubļu (5000 eiro). Pusi no šīs summas viņš jau esot saņēmis.

Sestdien Kremļa preses dienests ziņoja, ka Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) direktors Aleksandrs Bortņikovs ziņojis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par 11 cilvēku, tostarp visu četru teroraktā tieši iesaistīto teroristu, aizturēšanu. Viņi aizturēti Brjanskas apgabalā netālu no Ukrainas un Baltkrievijas robežas.

Putins savā uzrunā apgalvoja, ka Ukrainas pusē viņiem esot sagatavots "logs" robežas šķērsošanai, tādējādi mēģinot saistīt teroraktu ar Ukrainu. Vienlaikus visi aizdomās par uzbrukumu aizturētie esot no Vidusāzijas valstīm.

Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs paziņoja, ka čečenu karavīri palīdzējuši Krievijas FSB notvert aizdomās turamos.

Savukārt Baltkrievijas vēstnieks Krievijā Dmitrijs Krutojs paziņoja, ka ir palīdzējusi Krievijai aizturēt vīriešus, "lai neļautu viņiem izbraukt cauri mūsu kopējai robežai".

Jau vēstīts, ka bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē, kas atrodas Krasnogorskā, 22 kilometru attālumā no Maskavas centra. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir apstiprinājusi 133 cilvēku bojāeju.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts". Grupējuma kaujinieki "uzbruka lielam saietam (..) Krievijas galvaspilsētas Maskavas nomalē," teikts grupējuma paziņojumā lietotnē "Telegram". Paziņojumā arī apgalvots, ka uzbrucēji "droši atkāpās uz savām bāzēm".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!