Foto: AFP/Scanpix/LETA

Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko apšaubījis Kremļa un Krievijas propagandas apgalvojumus, ka uzbrukumā Piemaskavas koncertzālei "Crocus City Hall" iesaistītie cilvēki jau iepriekš gatavojušies atkāpties uz Ukrainu, paziņojot, ka viņi sākotnēji devušies uz Baltkrieviju.

"Viņi nevarēja iekļūt Baltkrievijā. Viņu kuratori saprata, ka nav iespējams iekļūt Baltkrievijā. Jo pirmajās minūtēs, tāpat kā Krievijā, daļa apgabalu pārgāja uz pastiprinātu drošības režīmu," pavēstīja Lukašenko.

Pēc viņa teiktā, tika iesaistīti Iekšlietu ministrijas spēki, uz ceļiem, tostarp ar Krieviju, tika izveidoti kontrolpunkti, tika iesaistīts VDK, Valsts robežkomiteja, dažas armijas daļas.

"Tāpēc viņi nekādā gadījumā nevarēja iekļūt Baltkrievijā. Viņi to redzēja. Tāpēc viņi pagriezās un devās uz Ukrainas-Krievijas robežas posmu," sacīja Lukašenko.

Viņa vārdi ir pretrunā ar Krievijas diktatora Vladimira Putina teikto, ka uzbrucēji virzījās uz Ukrainu.

Kaut arī atbildību par teroraktu Piemaskavas koncertzālē uzņēmies teroristu grupējums "Islāma valsts", uzreiz pēc uzbrukuma Krievijas propaganda centusies to saistīt ar Ukrainu.

Krievijas tiesa otrdien saistībā ar terorakta sarīkošanu Piemaskavas koncertzālē aizturējusi astoto aizdomās turamo, teikts paziņojumā Maskavas vispārējās jurisdikcijas tiesu kanālā platformā "Telegram".

Maskavas rajona tiesa apcietinājusi Ališeru Kasimovu, teikts paziņojumā.

Kasimovs ar cilvēkiem, kas vēlāk sarīkoja uzbrukumu Piemaskavas koncertzālē "Crocus City Hall", iepazinies sludinājumu vietnē "Avito", kad izīrējis viņiem dzīvokli.

Atbilstoši tiesas dokumentiem Kasimovs ir figurants lietā par terorismu.

Atbildot uz tiesneša jautājumu, vai viņam ir saprotama apsūdzības būtība, Kasimovs sacīja, ka nav zinājis par savu īrnieku saistību ar terorismu, vēsta izdevums "Mediazona".

Kasimovam ir 32 gadi. Viņš ir dzimis Ošā, Kirgizstānā. Šobrīd viņam ir Krievijas pilsonība.

Vakar Maskavas tiesa apcietināja pēdējo baltā "Renault" īpašnieku, kurā atbilstoši izmeklētāju versijai uz koncertzāli atbraukuši teroristi.

Dilovars Islomvs, viņa brālis Aminčons un tēvs Israils atradīsies izmeklēšanas izolatorā vismaz līdz 22.maijam.

Vēl pirms tam Maskavas tiesa apcietināja četrus cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par terorakta sarīkošanu Piemaskavas koncertzālē.

Tie ir Dalerdžons Mirzojevs, Račabalizoda Saidakrami Muradali, Muhammadsobirs Faizovs un Šamsidins Fariduni.

Arī viņi atradīsies izmeklēšanas izolatorā vismaz līdz 22.maijam.

Jau ziņots, ka piektdien Krasnogorskā, netālu no Maskavas, bruņoti uzbrucēji iebruka koncertzālē un nogalināja vismaz 139 cilvēkus. Aptuveni 200 tika ievainoti.

Atbildību par teroraktu uzņēmies grupējums "Islāma valsts". Rietumu drošības eksperti uzskata, ka aiz uzbrukuma stāv šīs organizācijas Afganistānas atzars - grupējums "Islāma valsts - Horasānas province".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!