Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Džo Baidens otrdien telefonsarunā aicinājis Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu saglabāt mieru Taivānas jautājumā.

Baidens "uzsvēra, cik svarīgi ir saglabāt mieru un stabilitāti Taivānas šaurumā un likuma varu, un kuģošanas brīvību Dienvidķīnas jūrā", paziņoja Baltais nams.

Sji savukārt norādīja Baidenam, ka Taivānas jautājums ir "nešķērsojama sarkanā līnija", vēsta Ķīnas mediji.

"Sji Dzjiņpins uzsvēra, ka Taivānas jautājums ir pirmā nepārkāpjamā sarkanā līnija Ķīnas un ASV attiecībās. Mēs nepieļausim, ka separātistu aktivitātes un ārēja iejaukšanās, atbalstot "Taivānas neatkarības" spēkus, paliek nekontrolētas," teikts sarunas kopsavilkumā, ko publiskojusi Ķīnas ziņu aģentūra "Siņhua".

ASV prezidents telefonsarunā arī noraidīja Sji aicinājumu Vašingtonai atvieglot mikroshēmu eksporta noteikumus.

Baidens "uzsvēra, ka Savienotās Valstis turpinās veikt nepieciešamos pasākumus, lai novērstu progresīvu ASV tehnoloģiju izmantošanu mūsu nacionālās drošības apdraudēšanai," paziņoja Baltais nams.

Savukārt Ķīnas prezidents brīdinājis, ka Pekina nesēdēs rokas klēpī salikusi, ja ASV turpinās apspiest Ķīnas augsto tehnoloģiju attīstību. Viņš uzsvēra, ka "Savienotās Valstis sākušas nebeidzamu pasākumu plūsmu, lai apspiestu Ķīnas ekonomiku, tirdzniecību, zinātni un tehnoloģijas, un sankciju saraksts pret Ķīnas uzņēmumiem kļūst arvien garāks", vēsta "Siņhua".

"Ja Savienotās Valstis uzstās uz Ķīnas augsto tehnoloģiju attīstības apspiešanu un atņems Ķīnai likumīgās tiesības uz attīstību, mēs nesēdēsim bezdarbībā," telefonsarunā brīdināja Sji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!