Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pēc Francijas un Krievijas aizsardzības ministru telefonsarunas Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien nosodījis "dīvaino un draudīgo" Maskavas toni.

Francijas aizsardzības ministrs Sebastjēns Lekornī trešdien pirmo reizi kopš 2022. gada sazinājās ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Šoigu, sarunā norādot, ka Francija ir gatava pastiprināt kontaktus, lai apkarotu terorismu, ziņo Francijas Aizsardzības ministrija.

Parīzē vasarā plānotas olimpiskās spēles, un Francija pieliek lielas pūles šī vērienīgā pasākuma organizēšanā.

Kā vēsta Krievijas Aizsardzības ministrija, Šoigu stundu garajā telefonsarunā paudis "cerību", ka Francijas slepenie dienesti neesot saistīti ar neseno uzbrukumu koncertzālei Piemaskavā, par kuru atbildību uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

"Krievijas puses komentāri bija dīvaini un draudīgi," komentējot šo absurdo Maskavas paziņojumu, žurnālistiem sacīja Makrons, piebilstot, ka jebkādi pieņēmumi, ka Francija varētu būt saistīti ar teroraktu, ir smieklīgi.

Makrons skaidroja, ka Francija sazinājusies ar Krieviju, jo Parīzei ir noderīga informācija par šī uzbrukuma izcelsmi un organizēšanu. Par kādu informāciju ir runa, viņš žurnālistiem neatklāja.

"Ir smieklīgi apgalvot, ka aiz tā stāv Francija, ka aiz tā stāv ukraiņi. Tam nav nekādas jēgas. Tas neatbilst realitātei, tā ir manipulācija ar informāciju, kas ir Krievijas kara arsenāla sastāvdaļa," uzsvēra Makrons.

Daži politologi aizsardzības ministru telefonsarunu vērtēja kā kursa maiņu Makrona pieejā Krievijai, ņemot vērā, ka prezidents pēdējos mēnešos ir ieņēmis arvien stingrāku nostāju pret Maskavu, atsakoties izslēgt karaspēka izvietošanu Ukrainā.

Makrons šodien centās aizstāvēt kontaktus ar Krieviju. "Mums būs kopīgs darbs ar visiem terorisma skartajiem. Un, kad mums būs informācija, mēs dalīsimies," viņš piebilda.

Tajā pašā laikā Elizejas pils saimnieks izteicās, ka viņam neesot "nekādu šaubu", ka viens no Krievijas mērķiem ir Parīzes olimpiskās spēles, kas cita starpā var ciest no Maskavas dezinformācijas kampaņas.

Maskava pēc Lekornī un Šoigu telefonsarunas paziņoja, ka tajā "tika pieminēta gatavība dialogam par Ukrainu". Francija nekavējoties noraidīja šo apgalvojumu.

"Francija neko tādu nav ne pieņēmusi, ne ierosinājusi", ziņu aģentūrai AFP sacīja kāds Lekornī tuvs avots.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!