Foto: AP/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības policijas dienests – Eiropols – pirmo reizi ir nācis klajā ar ziņojumu, kurā padziļināti analizētas Eiropas bīstamāko noziedzīgo grupējumu darbības un sniegts to raksturojums. Saskaņā ar šo ziņojumu ES darbojas 821 noziedzīgais grupējums, kurā ir aptuveni 25 tūkstoši aktīvu dalībnieku. To vidū ir arī grupējumi no Baltijas valstīm. Latvija īpaši tiek izcelta kā valsts, kurā tiek ražotas un tirgotas sintētiskās narkotikas.

Eiropā darbojas arī noziedznieku tīkli ar galvenajām personām no Polijas. Šīs grupas apvieno 40 tautību pārstāvjus, tostarp imigrantus no Čehijas, Nīderlandes, Vācijas, Slovākijas un Ukrainas. To galvenās darbības jomas ir marihuānas, kokaīna un prekursoru (narkotisku vielu izejvielu) kontrabanda, tabakas kontrabanda un PVN krāpniecība. Tie darbojas galvenokārt Beļģijā, Vācijā, Nīderlandē, Polijā, Slovākijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē.

Austrumeiropas noziedzīgajiem tīkliem, kurus pārstāv Baltijas valstu (Igaunijas, Latvijas un Lietuvas) pilsoņi, ir ciešas

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!