Foto: Ilmārs Znotiņš, prezidenta kanceleja

Otrā pasaules kara beigu Eiropā gadskārtā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien salīdzināja savas valsts aizstāvēšanos pret Krievijas iebrukumu ar ukraiņu centieniem sakaut nacistisko Vāciju.

"Pirms 80 gadiem miljoniem ukraiņu cīnījās, lai uz visiem laikiem sakautu nacismu," Zelenskis sacīja videovēstījumā, kas tika ierakstīts, viņam apmeklējot Čerņihivas apgabala Jahidnes pilsētu, kur krievu okupanti 2022. gadā izdarīja kara noziegumu.

"Bet šodien ukraiņi atkal cīnās pret ļaunumu, kas ir atdzimis, ir atgriezies un atkal grib mūs iznīcināt," sacīja Zelenskis.

2022. gada martā krievu okupanti Jahidnē ieslodzīja uz vairākām nedēļām skolas pagrabā vairāk nekā 350 vietējos iedzīvotājus, ieskaitot 80 bērnus. Šo lietu ir dokumentējuši ne tikai ukraiņi, bet arī starptautiskās mediju organizācijas. Šajā ieslodzījumā nomira 10 cilvēki, bet okupanti nogalināja vēl 17, sacīja Zelenskis.

Zelenskis uzskata, ka šie notikumi parādījuši, kāda ir Krievija tās prezidenta Vladimira Putina pakļautībā. "Ja šis nav nacisms, tad kas tas ir?" jautāja Zelenskis emocionālajā video.

Prezidents atgādināja, ka Ukrainas armija atbrīvoja Jahidni 2022. gada marta beigās. Viņš uzskata to par zīmi, ka vēsture var atkārtoties tāpat kā uzvaras pār nacistiem gadījumā: "Katrs, kas atnācis mūs iznīcināt, galu galā aizbēgs no Ukrainas zemes".

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 478 730

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 478 730 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1300 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7429 tankus, 14 281 bruņutransportieri, 12 340 lielgabalus un mīnmetējus, 1058 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 793 zenītartilērijas iekārtas, 349 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9775 bezpilota lidaparātus, 2192 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 16 618 automobiļus un autocisternas, kā arī 2027 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!