Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Gandrīz puse no karā Gazas joslā nogalinātajiem ir palestīniešu grupējuma "Hamās" kaujinieki, podkāstā paziņoja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Viņš uzstāja, ka kopējais nogalināto skaits ir mazāks par to, ko uzrāda "Hamās" kontrolētās Gazas joslas varas iestādes.

"Hamās" kontrolētā Gazas joslas Veselības ministrija ir paziņojusi, ka vairāk nekā septiņus mēnešus ilgušajā karā starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazas joslā ir nogalināts vismaz 35 091 cilvēks.

Netanjahu svētdien sniegtā intervijā podkāstā "Call Me Back" ("Atzvani man") sacīja, ka Gazas joslā nogalināto cilvēku skaits ir ap 30 000, bet gandrīz puse no viņiem ir "Hamās" kaujinieki.

"Hamās" kontrolētās Gazas joslas varas iestādes nav minējušas nogalināto kaujinieku skaitu, bet vairākkārt apgalvojušas, ka lielākā daļa no nogalinātajiem ir sievietes un bērni.

ANO un daudzas valstis ir paudušas satraukumu par civiliedzīvotāju nāves gadījumu skaitu.

Netanjahu tomēr uzstāja, ka Izraēla "ir spējusi uzturēt nogalināto civiliedzīvotāju un kaujinieku skaita attiecību (..) kā viens pret vienu".

"Ir nogalināti 14 000 kaujinieku un varbūt aptuveni 16 000 civiliedzīvotāju," sacīja Netanjahu.

Viņš minēja līdzīgus skaitļus arī intervijā izdevumam "Politico" martā, kad Gazas joslas Veselības ministrija ziņoja par vismaz 31 045 nogalinātajiem. Toreiz viņš sacīja, ka starp nogalinātajiem ir 13 000 kaujinieku un "daudz mazāk nekā" 20 000 civiliedzīvotāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!