Foto: AP/Scanpix/LETA

Papildspēki Krievijas armijai Harkivas apgabalā liecina, ka, iespējams, tiek mēģināts atvilkt Ukrainas spēkus no kritiskajiem frontes līnijas posmiem Ukrainas austrumos un izveidot "buferzonu" Harkivas apgabala ziemeļos un šādā veidā krievi vēlas uzsākt savas ofensīvas otro posmu Harkivas apgabalā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis un Ukrainas ģenerālštābs ceturtdien ziņoja, ka Krievijas armija pārvieto vienības, papildu pulkus un brigādes no citiem frontes līnijas posmiem un no poligoniem uz Harkivas ziemeļu Lipcu rajonu un Vovčansku.

Pēc Sirska teiktā, Krievijas armijai Harkivas apgabala ziemeļos nav pietiekamu spēku, lai uzsāktu pilna mēroga ofensīvu un pārrautu Ukrainas aizsardzību.

Arī Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs sacīja, ka Krievijas karaspēks pārvieto rezerves uz Lipcu un Vovčanskas virzieniem, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk Ukrainas spēku Harkivas apgabala ziemeļos un saglabātu pašreizējo uzbrukumu tempu šajā rajonā.

Militārie analītiķi norādīja, ka Krievijas armijas papildspēku pārvietošana uz Harkivas apgabalu liecina, ka tā, visticamāk, turpinās piešķirt prioritāti centieniem atvilkt Ukrainas spēkus no kritiskajiem frontes līnijas posmiem Ukrainas austrumos un izveidot "buferzonu" Harkivas apgabala ziemeļos.

Krievijas spēki, visticamāk, plāno uzsākt ofensīvas operācijas otro posmu Harkivas apgabala ziemeļos pēc plānotās Vovčanskas ieņemšanas, lai gan pozīciju kaujas un iespējamie Ukrainas pretuzbrukumi var likt Krievijas spēkiem veikt vēl vienu pastiprinātu uzbrukumu vilni šajā rajonā, lai pabeigtu pilsētas ieņemšanu.

Pentagons: Krievija Ukrainā izmanto Ziemeļkorejas raķetes

Krievija Ukrainā izmanto Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes, teikts jaunā Pentagona ziņojumā.

Pentagona Aizsardzības izlūkošanas aģentūras (DIA) ziņojumā izmantoti atklāto avotu attēli, lai apstiprinātu, ka šā gada janvārī Ukrainas Harkivas apgabalā atrastās atlūzas ir no Ziemeļkorejā izgatavotas tuvas darbības ballistiskās raķetes.

"Analīze apstiprina, ka Krievija karā pret Ukrainu izmantojusi Ziemeļkorejā ražotas ballistiskās raķetes," teikts aģentūras paziņojumā. "Ziemeļkorejas raķešu atlūzas ir atrastas visā Ukrainā."

Dienvidkoreja apsūdz Phenjanu par tūkstošiem konteineru ar munīciju nosūtīšanu uz Krieviju, kas pārkāpj abām valstīm noteiktās ANO sankcijas.

Kā apgalvo eksperti, nesen veikto izmēģinājumu laikā, kad Ziemeļkoreja izšāva raķetes, tajā skaitā spārnotās un ballistiskās, varēja būt ieroči, kas paredzēti izmantošanai kaujas laukos Ukrainā.

DIA ziņojumā attēli Ziemeļkorejas valsts medijos salīdzināti ar citām fotogrāfijām, kurās redzamas raķešu atlūzas Harkivas reģionā janvārī.

Ziemeļkorejas izplatītajās fotogrāfijās redzams, kā valsts līderis Kims Čenuns pagājušā gada augustā apmeklē militārās rūpnīcas, lai pārbaudītu taktiskās raķetes un palaišanas iekārtas, sacīja Korejas Nacionālās apvienošanās institūta vecākais analītiķis Hons Mins.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!