Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Polijā trešdien darbu sākusi īpaša komisija, kuras uzdevums ir izmeklēt Krievijas un Baltkrievijas ietekmi valstī, paziņojis premjerministrs Donalds Tusks.

Tusks un citas amatpersonas raksturoja šo komisiju kā bezpartejisku ekspertu struktūru, kuras mērķis ir aizsargāt valsts drošību.

Tusks maijā deva rīkojumu izveidot komisiju, lai izmeklētu Krievijas un Baltkrievijas ietekmi laika posmā no 2004. līdz 2024. gadam. Viņš un citas Polijas amatpersonas atzīst, ka valsts saskaras ar pastiprinātiem hibrīdiem uzbrukumiem no Krievijas un Baltkrievijas, un šie uzbrukumi ietver sabotāžas, kiberuzbrukumus un pieaugošu spiedienu gar Polijas un Baltkrievijas robežu.

Pēdējos mēnešos ir strauji pieaudzis Baltkrievijas un Polijas robežas nelegālas šķērsošanas mēģinājumu skaits, sasniedzot gandrīz 400 mēģinājumus dienā. Vēl šī gada sākumā tika konstatēti tikai daži šādi gadījumi dienā, norāda Polijas amatpersonas.

Turklāt Polijas robežsargi ziņo, ka nelegālie imigranti Baltkrievijas pusē uzvedas arvien agresīvāk, dažos gadījumos uzbrūkot poļu robežsargiem.

Polijas iekšlietu ministrs un slepeno dienestu vadītājs Tomašs Semoņaks norādīja, ka saspringto situāciju uz robežas ir radījušas Krievija un Baltkrievija, un uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi izpētīt un izskaidrot visus pēdējo 20 gadu gadījumus, kuros ir redzama Krievijas vai Baltkrievijas ietekme.

Komisijā būs 12 locekļi, un to vadīs Polijas Militārās pretizlūkošanas dienesta vadītājs ģenerālis Jaroslavs Struziks. Tusks norādīja, ka Struziks cita starpā bijis diplomāts, armijas komandieris un NATO izlūkdienesta vadītāja vietnieks.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !