Foto: EPA/LETA

Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā otrdien notika pikets pie Baltkrievijas vēstniecības un tā dalībnieki apmētāja vēstniecību ar akmeņiem, vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Piketā piedalījās aptuveni 100 cilvēku, kas ir 2010.gada 7.aprīlī Biškekā nogalināto un cietušo cilvēku radinieki.

Milicija mēģināja novērst dažu akcijas dalībnieku agresīvās darbības, tomēr piketētāji ar akmeņiem sadauzīja stikla stendus un keramikas vāzes pie vēstniecības ēkas ieejas.

Piketa dalībnieki pieprasīja tikšanos ar Baltkrievijas vēstnieku Kirgizstānā Viktoru Deņisenko, kā arī Kirgizstānas eksprezidenta Kurmanbeka Bakijeva un viņa jaunākā brāļa Džanibeka Bakijeva, kuri dzīvo Baltkrievijā, izdošanu.

Kāds Baltkrievijas pilsoniskais aktīvists ir nofotografējis Džanibeku Bakijevu un divus viņa aprindu cilvēkus iznākam no kafejnīcas Minskas centrā. Šīs fotogrāfijas šomēnes tika ievietotas internetā.

Ja Baltkrievija nepieņems lēmumu par Bakijevu izdošanu, kuri Kirgizstānā tiek apsūdzēti vairāku smagu noziegumu izdarīšanā vai organizēšanā, 2010.gada 7.aprīlī nogalināto un cietušo radinieki plāno pieprasīt Baltkrievijas vēstniecības slēgšanu.

Kirgizstānas pagaidu pilnvarotais lietvedis Minskā Dmitrijs Li pirmdien paziņoja, ka Džanibeks Bakijevs atrodas Baltkrievijā un Kirgizstāna cer uz viņa aizturēšanu un izdošanu.

24.augustā Kirgizstānas vēstnieks Minskā Ēriks Asanalijevs tika atsaukts uz konsultācijām Biškekā, jo Baltkrievija nebija reaģējusi uz Kirgizstānas Ārlietu ministrijas 21.augusta verbālo notu un 22.augusta paziņojumu par Džanibeka Bakijeva uzturēšanos Baltkrievijā.

Džanibeks Bakijevs Kirgizstānā ir apsūdzēts vairākos smagos noziegumos, tostarp šaušanā uz demonstrantiem Biškekas centrā 2010.gada 7.aprīlī, kad gāja bojā 86 cilvēki, un bijušā prezidenta administrācijas vadītāja Medeta Sadirkulova slepkavības organizēšanā 2009.gada martā.

Baltkrievijā no 2010.gada aprīļa dzīvo arī eksprezidents Kurmanbeks Bakijevs, kuram Baltkrievija ir piešķīrusi politisko patvērumu. Kirgizstāna pieprasa arī viņa izdošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!