Foto: AFP/Scanpix

Ārvalstu islāmistu kaujinieku klātbūtne Sīrijā ir nopietns risks, kas var ievērojami radikalizēt bruņoto konfliktu, paziņojusi ANO Sīrijas cilvēktiesību pārkāpumu Sīrijā komisija. Par to vēsta raidsabiedrība BBC.

Simtiem džihādistu klātbūtne valstī ir īpaši bīstama, norāda komisijas vadošais izmeklētājs Paulo Serdžio Pinheiro. "Viņi nekaro par demokrātiju un brīvību, bet viņi karo par saviem mērķiem,", norāda Pinheiro. Komisija norāda uz dramatisku reliģiskās spriedzes pieaugumu, norādot uz ārvalstu islāmistu lomu tās veicināšanā.

Pēdējā laikā pienāk arvien vairāk informācijas par ārvalstu kaujinieku darbību Sīrijā, vēsta BBC.

Sīrijas valdība jau iepriekš vardarbībā vainoja ārvalstu atbalstītas "teroristu grupas", bet pagājušajā mēnesī ANO un Arābu līgas pārstāvis Sīrijā Lahdars Brahimi norādīja, ka saskaņā ar Damaskas aplēsēm ārvalstu teroristu skaits Sīrijā ir mērāms tūkstošos.

Sīrijas konflikts turpinās jau kopš 2011. gada marta. Tautas sacelšanās pāraugusi bruņotā nemiernieku un valdošā prezidenta Bašara al Asada režīma cīņā. Režīms uzsver, ka cīnās pret bruņotiem teroristiem, kurus atbalsta ārvalstis. Saskaņā ar ANO datiem, konfliktā gājuši bojā jau vairāk nekā 20 000 cilvēku, pārsvarā civiliedzīvotāji, bet nevalstiskās organizācijas ziņo par vismaz 33 000 nogalināto.

Kopš sacelšanās sākuma ANO Drošības padome ir mēģinājusi atrast veidus, kā atrisināt konfliktu. Tomēr pieņemt stingras sankcijas pret Asada režīmu Drošības padomei tā arī nav izdevies, jo jau trīs reizes ANO rezolūcijas Sīrijas jautājumos bloķēja Krievija un Ķīna.

Pēc sava piedāvātā miera plāna izgāšanās, kurš paredzēja vardarbības pārtraukšanu un sarunu sākšanu starp opozīciju un valdību, savu amatu pameta ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijas jautājumos Kofi Annans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!