Foto: AFP/Scanpix

Smēķēšana ik gadu nogalina gandrīz sešus miljonus cilvēku un, neskatoties uz pretsmēķēšanas kampaņām, paliek galvenais novēršamais nāves cēlonis pasaulē, trešdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Saglabājoties esošajai tendencei, līdz 2030.gadam smēķēšanas upuru skaits gadā sasniegs astoņus miljonus, prognozē PVO.

Aptuveni 80% no 2030.gadā prognozētajiem smēķēšanas izraisītajiem nāves gadījumiem būs zemu un vidēju ienākumu valstīs.

"Ja mēs (.. ) neaizliegsim tabakas reklamēšanu, popularizēšanu un sponsorēšanu, pusaudži un jauni pieaugušie arī turpmāk tiks ievilināti tabakas patērēšanā," norādīja PVO ģenerāldirektore Margarēte Čana.

"Ikvienai valstij ir atbildība pasargāt tās iedzīvotājus no tabakas izraisītām slimībām, nespējas un nāves," viņa uzsvēra.

Tiek uzskatīts, ka 20.gadsimtā smēķēšana nogalināja 100 miljonus cilvēku, bet 21.gadsimtā smēķēšanas izraisīto nāves gadījumu skaits varētu sasniegt jau miljardu, brīdina PVO.

"Mēs zinām, ka tikai pilnīgs tabakas reklamēšanas, popularizēšanas un sponsorēšanas aizliegums ir efektīvs. Valstis, kas ieviesa pilnīgu aizliegumu kopā ar citiem tabakas kontroles pasākumiem, ir spējušas vien pāris gadu laikā ievērojami samazināt tabakas lietošanu," norādīja PVO Nepārnēsājamo slimību novēršanas departamenta direktors.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!