Foto: AFP/Scanpix

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pēdējās dienās apmeklējis un pats personīgi pārliecinājies par pārtikas ražošanas kvalitāti armijai piederošā fabrikā, liecina oficiālās ziņu aģentūras KCNA izplatītās fotogrāfijas.

Vadonis apmeklējis Korejas Tautas armijas pārtikas fabriku Nr. 354, par kuras atrašanās vietu un precīzu vizītes laiku noslēpumainās valsts mediji klusē. 

Jāpiebilst, ka Ziemeļkoreja ir viena no tām pasaules valstīm, kura nespēj bez ārējas palīdzības pabarot visus savus iedzīvotājus, tāpēc pārtikas ražotņu demonstrēšana varētu būt kā signāls iedzīvotājiem - "pie mums viss ir kārtībā".

Tikmēr profesionāls Kima atdarinātājs no Honkongas ir izteicies, ka "uzturēt sevi Kima formā" ir ļoti vienkārši, vajagot tikai "ēst, ēst un vēl mazliet paēst".

Komunistiskās valsts vadonis bieži parādās medijos, apmeklējot dažādus objektus, - jaunuzceltus dzīvokļu namus, izklaides parkus, dažādas ražotnes. Bieži viņa vizīšu mērķis ir armijas daļas, lai pārbaudītu dzimtenes aizstāvju gatavību.

Kima Čenuna, kurš par totalitārās valsts līderi kļuva pēc sava tēva Kima Čenira nāves 2011. gada beigās, oficiālā biogrāfija nav pieejama. Pat viņa dzimšanas gads nav precīzi zināms. Saskaņā ar Dienvidkorejas valdības ziņām viņš pasaulē nācis 1983. vai 1984. gadā. Deviņdesmitajos gados kādu brīdi viņš studējis starptautiskā skolā Šveicē, bet pēc tam militārajā akadēmija Phenjanā.

Kims jau lepojas ar maršala titulu un ir pasludināts par "ģēniju starp ģēnijiem" un kara mākslas stratēģi.

Kima Čenuna dzīvi kā "septiņu zvaigžņu ballīti" raksturoja bijušais NBA basketbola spēlētājs Deniss Rodmens, kurš ir viens no retajiem rietumniekiem, kas personīgi ticies ar Kimu.

Rodmens stāsta, ka septiņas dienas pavadījis privātā Kima salā, ballējoties, vizinoties ar ūdens motocikliem un dodoties izjādēs ar zirgiem. Salā viņš redzējis virkni lielu jahtu.

Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkorejā, kura laiku pa laikam kareivīgā retorikā draud saviem kaimiņiem un ASV, notiek plaši cilvēktiesību pārkāpumi, darbojas soda nometnes un daudzi iedzīvotāji cieš badu. Augustā pirmo reizi vēsturē izmeklēšanu par cilvēktiesību pārkāpumiem Korejas pussalas ziemeļu valstī sāka ANO.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!