Foto: AFP/Scanpix

Drošības struktūru darbinieki otrdien Kijevā bloķējuši valdības kvartālu, no kura pirms tam padzīti demonstranti, kuri ir neapmierināti ar prezidenta lēmumu neparakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES), vēsta Ukrainas aģentūra TSN.

"Teritorijā ielaiž tikai elitāras automašīnas un personas ar atļaujām. Parastas mašīnas nelaiž. Blokādes iemeslu nepaskaidro," pastāstīja aģentūras avots. Pavisam kvartālā atrodoties 20 autobusi ar kārtības sargiem.

Ukrainas valdība otrdien pilnā režīmā ir atsākusi darbu pēc tam, kad aizvadītajā naktī milicija sāka likvidēt protestētāju saceltās barikādes.

Opozīcijas atbalstītāji valdības ēkas un pēc tam visu kvartālu bloķēja kopš decembra sākuma, bet devītajā decembrī valdība nosūtīja drošībniekus kvartālu atbrīvot. Demonstranti sākuši pamest arī iepriekš ieņemto pilsētas domes ēku.

Tikmēr Kijevas centrālajā laukumā joprojām atrodas aptuveni trīs tūkstoši demonstrantu, pret kuriem milicija naktī uz otrdienu nav vērsusies.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Ukrainas valdība nolēma pārtraukt gatavošanos asociācijas līguma ar ES parakstīšanai. Šajā pat dienā, protestējot pret šo valdības soli, cilvēki pulcējās demonstrācijā Kijevas Neatkarības laukumā. Protesta akcijas turpinājās arī nākamajās dienās kā Kijevā, tā arī citās Ukrainas pilsētās.

Naktī uz 30.novembri milicija, pielietojot brutālu spēku, Kijevas protesta akcijas dalībniekus izklīdināja. Cietsirdīgā milicijas rīcība izraisīja šoku Ukrainas sabiedrībā, un protesta akcijas sākās ar jaunu spēku - vairs jau ne tikai pret valdības atteikšanos no integrācijas ar ES, bet arī pret milicijas brutalitāti un valsts vadību, kas šādas metodes atbalsta.

30.novembrī protesta demonstrācijās Kijevas centrā pulcējās 10-15 tūkstoši cilvēku, bet 1.decembrī - vismaz pusmiljons cilvēku.

Savukārt svētdien Kijevas centrā protestētāji ar trosēm nogāza "ļeninekli". Naktī uz pirmdienu Odesā bojāts vēl viens Ļeņina piemineklis

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!