Fоtо: AFP/Scanpix

Ukrainas armijas bruņutehnika nav nonākusi prokrievisko separātistu rokās, bet gan ar "partizānu metodēm" iekļuvusi Krievijas spēku kontrolētā teritorijā, atsaucoties uz partijas "Batkivščina" pārstāvja paziņojumu, vēsta aģentūra UNIAN.

Atgādinām, ka medijos trešdien izplatījās fotogrāfijas un video, kurās bija redzami it kā Ukrainas armijas bruņutransportieri ar Krievijas karogiem, kurus pie Kramatorskas pārņēmuši separātisti. Aizsardzības ministrija līdz šim visas šīs ziņas noliedza.

Ukrainas karavīri izmantoja Krievijas karogus pie bruņutehnikas, lai iekļūtu separātistu pārņemtajā Kramatorskā, paziņoja "Batkivščina" deputāts Sergejs Soboļevs, norādot, ka tā ir oficiāla informācija no aizsardzības ministra Mihaila Kovaļa.

"Mūsu bruņotās vienības izmantoja partizānu metodes, lai iekļūtu tajās daļās, ko šobrīd kontrolē Krievijas militārās vienības un viņu finansētie separātisti. Es domāju, ka šis pasākums būs zināms pēc stundas līdz trijām, un jūs sapratīsiet, ka tas faktiski ir izrāviens, ko tādā veidā realizēja mūsu apakšvienības. Tā ir oficiāla informācija, ko sniedza aizsardzības ministrs," preses konferencē paziņoja deputāts.

Jau vēstīts, ka nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotas separātistu grupas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas. Ukraina valdība ir pasludinājusi pretterorisma operāciju pret bruņotajām grupām.

Pirmdien arvien biežāk parādās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos. Vietām atklāti parādās arī tā dēvētie "zaļie cilvēciņi" - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !