Foto: AP/Scanpix

Teroristi apšaudījuši Krievijas Federācijas teritoriju, lai izprovocētu Krievijas iebrukšanu Ukrainā, paziņojis Ukrainas valsts robežkontroles dienesta preses pārstāvis.

"Teroristi regulāri veic Ukrainas robežsargu pozīciju apšaudi, kā arī Krievijas teritorijas apšaudi ar mērķi izprovocēt Krievijas Federācijas uzbrukumu Ukrainai un dot iemeslu nepamatotiem Krievijas mediju apvainojumiem," teikts paziņojumā.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Sestdien separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem - Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!