Foto: AFP/ScanpixPromaskaviskie kaujinieki naktī uz piektdienu Austrumukrainā apšaudījuši Ukrainas valdības spēkus ar reaktīvo mīnmetēju "Grad", pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrija. Uzbrukumā nogalināti 19 karavīri, bet 93 guvuši ievainojumus.

Ukrainas karavīri tobrīd īstenojuši operāciju, lai nosargātu robežas sektoru Luhanskas apgabalā.

Atbilstoši provizoriskajai informācijai, kaujinieki raidījuši šāvienus no 15 kilometru attāluma. Atbildot uz uzbrukumu, kaujinieku pozīcijām triecienu devusi kara aviācija.

Saistībā ar naktī uz piektdienu notikušo uzbrukumu, kad Ukrainas karavīri tika apšaudīti ar sistēmas "Grad" šāviņiem, ar drošības struktūru vadību ticies prezidents Petro Porošenko.

Viņš solīja, ka kaujinieki, kas apšaudījuši ar "Grad" šāviņiem Ukrainas karavīrus, tiks atrasti, tieši tāpat kā tika atrasti bruņoto spēku helikopteru notriekušie teroristi.

"Par katru mūsu karavīru dzīvību kaujinieki samaksās ar desmitiem un simtiem savējo. Neviens terorists neizbēgs no atbildības, katrs saņems pēc "nopelniem"," uzsvēra prezidents.

Karavīri, kuri šodien, apšaudēs riskējot ar dzīvību, aizsargā robežu, Doņeckas un Luhanskas lidostas, pilsētas un ciemus, ir varoņi, kuriem tic visa Ukraina, sacīja Porošenko.

"Valsts ciena savus varoņus un atceras katru, kas, to aizsargājot, ir atdevis dārgāko - dzīvību," uzsvēra prezidents.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks iepriekš ziņoja par Ukrainas karavīru apšaudīšanu no sistēmas "Grad" Doņeckas apgabalā un to, ka uzbrukumā gājuši bojā 30 karavīri.

Tomēr vēlāk Ukrainas valdības pretterorisma operācijas informācijas centra pārstāvis Vladislavs Seļezņovs norādīja, ka presē parādījusies aplama informācija par lielo upuru skaitu.

Viņš apliecināja, ka pēdējās diennakts laikā pretterorisma operācijas gaitā dzīvību zaudējuši 23 Ukrainas karavīri.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Sestdien separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem - Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!