Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojumā saistībā ar Malaizijas lidmašīnas notriekšanu uzsvēris, ka vainu par notikušo jāuzņemas Ukrainai, vēsta krievu masu mediji.

"Protams, ka valsts, virs kuras teritorijas tas noticis, ir jāuzņemas atbildība par šo šausminošo traģēdiju. Šī traģēdija nebūtu notikusi, ja šajā zemē būtu miers, ja Ukrainas dienvidaustrumos nebūtu atsākusies karadarbība," vēlu ceturtdienas vakarā teica Putins.

Lai gan traģēdija nav notikusi Krievijas teritorijā, Putins licis "Krievijas valdībai darīt visu, lai būtu redzama objektīva notikušā aina". Putins norādījis, ka Krievijas armijas pārstāvjiem jau dotas attiecīgas norādes, lai "viņi sniegtu nepieciešamo palīdzību šī nozieguma izmeklēšanā".

Vēstīts, ka Doņeckas apgabalā Ukrainā ceturtdien avarējusi pasažieru lidmašīna "Boeing 777" ar aptuveni 300 cilvēkiem uz klāja, kas lidojusi no Amsterdamas uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru. Ukrainas amatpersonas ir paziņojušas, ka lidaparāts notriekts ar pretgaisa aizsardzības raķeti "Buk", tajā vainojot prokrieviskos kaujiniekus.

Ukrainas austrumos, kur notiek pretterorisma spēku un prokrievisko kaujinieku cīņas, lidaparāti ir notriekti jau iepriekš. Pēdējais tāds gadījums bija 14. jūlijā Luhanskas apgabalā, kad tika notriekta Ukrainas armijas transporta lidmašīna "An-26".

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs toreiz pieļāva, ka lidaparāts tika notriekts ar jaudīgu raķeti no Krievijas.  

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki, kā arī kaujas tehnika un ieroči no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!