Foto: RIA Novosti/Scanpix

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pieprasījusi Krievijai beidzot izdarīt spiedienu uz prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumos, kā arī veikt starptautisku Malaizijas gaisa lainera katastrofas izmeklēšanu.

"Notikumi parādījuši, ka jābūt politiskam risinājumam, un par to, kas šobrīd notiek Ukrainā, pilnībā ir atbildīga Krievija," sarunā ar žurnālistiem uzsvēra Merkele.

"Neredzu citu iespēju kā runāt ar [Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu," piebilda kanclere. "Sadarbībā ir grūtības, kuras mums jāpārvar."

Kā viņa atzina, pierādījumi liecina par to, ka "Malaysia Airlines" lidmašīna virs Ukrainas teritorijas tikusi notriekta.

"Tie, kas par to ir atbildīgi, jāsauc tiesas priekšā," uzsvēra Merkele.

"Tagad ir svarīgi, lai, cik drīz vien iespējams, notiktu neatkarīga izmeklēšana," sacīja Merkele. "Tam nepieciešama uguns pārtraukšana."

Vienlaikus viņa paziņoja, ka tuvāko dienu laikā sagaidāmas jaunas sankcijas pret Krieviju un ka tām tiks pakļauti arī uzņēmumi, kas "iesaistīti Ukrainas destabilizācijā".

"Tā būs adekvāta reakcija uz to, kas noticis pēdējo dienu laikā," norādīja kanclere, piebilstot, ka jauno sankciju izsludināšanai nepieciešams pāris dienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!